Odbierzcie za darmo świetną wariację na temat RPG-ów. Kolejna gra do zgarnięcia

Gra za darmo na GOG. Świetna wariacja na temat gatunku RPG
Newsy PC

Tym razem serwis GOG przygotował nie lada gratkę dla fanów RPG-ów, pasjansa i… taktyki. Nowa gra za darmo w serwisie to Ancient Enemy.

Zapewne część z Was już struga kije, ale nie przesadzam – Ancient Enemy to naprawdę udana produkcja, którą niestety już dysponuję, więc sam nie przypiszę jej do konta za darmo. Mimo wszystko GOG rozdaje ją zupełnie bez opłat, dlatego warto z oferty skorzystać. Tym bardziej, jak już wspomniałem, to naprawdę dobry tytuł.

Na Steam Ancient Enemy nie cieszy się szczególnie wielką popularnością (zaledwie 341 ocen), ale i tak udało się zyskać grze ocenę “bardzo pozytywną”. Czym w ogóle to jest? To dość zaskakujący miks RPG-a i karcianki z silną potrzebą taktycznej rozgrywki. Brzmi trochę jak coś w stylu docenionego Slay the Spire i tak właśnie tu jest. Sam nie lubuję się za bardzo w tego typu pozycjach, ale z jakiegoś powodu Ancient Enemy nie mogłem odłożyć przez długi czas.

Ancient Enemy to karciana gra RPG osadzona w rozpadającym się świecie, w którym siły zła już wygrały. Niszcz zniekształconych wrogów za pomocą satysfakcjonującej gamy zaklęć i umiejętności. Udaj się w podróż po zniszczonym pustkowiu i czerp moc i nadzieję z krajobrazu, aby pokonać najbardziej śmiercionośnego wroga ze wszystkich!

– głosi opis produkcji

Główną mechanikę gry stanowi walka, która odbywa się w systemie taktycznym, za pomocą zdobytych w tracie eksploracji kart. Bywa ciężko i wymagająco, ale dla fanów podobnych pozycji to raczej chleb powszedni. Zaskoczeniem może jednak być dość silny akcent na historię, którą ukształtujemy za pomocą samodzielnie podejmowanych wyborów. Jeżeli jesteście zaintrygowani – polecam odebrać ten tytuł na GOG.com. Gra za darmo dostępna będzie do 29 czerwca.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie