Świetna, emocjonalna gra za darmo do zgarnięcia

Gra za darmo do zgarnięcia. Na Steam trzeba płacić | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PC

Nowa gra dostępna za darmo na platformie itch.io na Steam kosztuje niewiele, ale za tę wersję nie trzeba płacić. Jak ją odebrać?

Raz na jakiś czas pojawi się warta uwagi gra za darmo do zgarnięcia. No dobra, dość rzadko to naprawdę cenione i świetne tytuły, a jeszcze rzadziej gry AAA. Nowy tytuł przemówi jednak do fanów indyków, ale także wszystkich tych, którzy w grach wideo szukają emocjonalnych historii.

Gra za darmo na itch.io

Nowa gra za darmo dostępna jest na platformie itch.io. Jest to bodaj najpopularniejszy serwis związany z dystrybucją niezależnych gier, których na serwerach znajdziemy setki tysięcy. Jest w czym wybierać, spora część pozycji nie kosztuje nic, a raz na jakiś czas pojawia się oferta, taka jak ta.

Dear Mom to gra stworzona przez pojedynczego dewelopera o ksywce ethos. Tym razem postawił na narracyjną przygodówkę, która przeznaczona jest przede wszystkim dla tych, którzy z całego serca kochają swoje… mamy.

Krótka narracyjna przygoda o mamie, która pozostawi niezapomniane, niesamowite emocje związane z mamą. To emocjonalna opowieść o uczuciach dziecka napisana do mamy, list, który zawsze pozostanie nieprzeczytany.

– czytamy w opisie gry

Z góry uprzedzam, że nie ma mowy, aby ta gra starczyła nam na jakoś szczególnie długo. To raczej jednorazowe “doświadczenie”, lecz gracze w komentarzach zachwycają się warstwą narracyjną i emocjonalną. Całość przejdziemy w kilkanaście minut, a wystarczy nam do tego ledwo sześć klawiszy.

Na marginesie zaznaczę, że gra w wersji na Steam obecnie kosztuje 9 zł. Nie jest to więc jakaś szczególna oszczędność, ale jednak za darmo! Miłej zabawy!

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie