Gra Avatar od Ubisoft i Massive Entertainment nie została anulowana

Kto nie jest zagorzałym fanem marki Avatar, pewnie już zapomniał, że Ubisoft zapowiedział grę osadzoną w tym uniwersum już w 2017 roku.

1 marca 2017 roku usłyszeliśmy o grze Avatar, za którą stoi należące do Ubisoftu studio Massive Entertainment, odpowiadające za Tom Clancy’s The Division. Tytułu ma doglądać sam James Cameron oraz jego studio Lightstorm. Po zapowiedzi gry temat zapadł się pod ziemię, zatem wielu graczy zaczęło sądzić, że projekt został anulowany. Nic z tych rzeczy!

Gra Avatar wciąż powstaje

Oficjalne konto Avatar w serwisie Twitter potwierdziło kilka dni temu, że gra wciąż jest w fazie produkcji. Możemy zatem odetchnąć z ulgą i oczekiwać tego – miejmy nadzieję – przełomowego tytułu, który zachwyci nas tak samo, jak niegdyś film w kinach.

Już w 2017 roku Ubisoft podawał, że gra Avatar zawita na PC oraz konsolach, nie precyzując, o jakie platformy chodzi. Teraz można stwierdzić, że być może chodzi o next-geny, czyli PS5 i Xbox Scarlett. James Cameron z pewnością będzie chciał oczarować graczy oprawą wizualną, a jak wiadomo, obecne sprzęty mają już swoje lata i ciężko byłoby osiągnąć efekt WOW.

Gra Avatar przeniesie nas do świata znanego z filmu i wykorzysta silnik Snowdrop Engine, czyli ten sam, co Tom Clancy’s The Division. Poniżej przypominamy filmik zapowiadający produkcję:

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: