Oto okładka Gothic Remake. Klasyka w nowoczesnym wydaniu

Gothic Remake - oto nowa okładka gry | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PC PS5 Xbox Series

Fani chcący posiadać Gothic Remake na półkach mogą zacierać ręce. Studio przedstawiła oficjalną, nową wersję okładki gry, wyraźnie inspirowaną oryginałem.

Od pewnego czasu twórcy z Alkimia Interactive coraz częściej dzielą się nowymi informacjami w związku z nadciągającym remake’iem kultowego RPG-a. Jak na razie nie znamy nawet oficjalnej daty premiery produkcji, choć ta ma zadebiutować jeszcze w 2024 roku.

Gothic Remake – oto okładka!

Całe szczęście, że udostępnione materiały zapowiadają naprawdę solidną pozycję. A przynajmniej od artystycznej, wizualnej strony. Oryginał to zdecydowanie gra, która zestarzała się koszmarnie. Tak naprawdę to nawet w momencie premiery była dość przestarzała. Mimo wszystko ma potężny klimat, który wielu graczy ceni sobie po dziś dzień. Nic dziwnego, że autorzy remake’u musieli zmienić sporo elementów, które nie spodobały się fanom.

I być może także dlatego nie chcą odchodzić od tego, co reprezentowała sobą niegdyś okładka gry. Na Steam ujawniono nową wersję cover artu, który jest wyraźnym unowocześnieniem oryginału.

Grafika oddaje ducha oryginału, jednocześnie dodając szczegóły i wierność w każdym jego aspekcie. W tym sensie nadaje tempo naszej grze Gothic 1 Remake. Możesz zobaczyć czterech głównych przyjaciół Bezimiennego Bohatera, którzy są kluczowi dla całej epopei Gothic – Gorn, Lester, Milten i Diego. W tle widać hordy orków – ostatnich niepokonanych wrogów królestwa Myrtany!

– czytamy w wiadomości

Do tej pory jednak twórcy nie pokusili się o ujawnienie bezpośredniej rozgrywki wyciągniętej z gry. Dla części fanów może wydawać się to podejrzane, zwłaszcza że projekt powstaje tyle lat, niejednokrotnie się zmieniał, a premiera rzekomo w tym roku! Na razie pozostaje nam wyłącznie czekać, aż Alkimia Interactive pokaże coś więcej.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie