Tak wygląda kultowy przeciwnik w Gothic Remake. Powodzenia z questem Ulu-Mulu

Gothic Remake - tak wygląda kultowy potwór w nowej wersji
Newsy PC PS5 Xbox Series

Quest o poszukiwaniu Ulu-Mulu ma być jednym z najcięższych i najbardziej wymagających zadań w Gothic Remake. Jak patrzę na ten obrazek, to chyba wiem dlaczego.

Jeżeli graliście w kultowy fenomen to z pewnością kojarzycie quest, w którym musimy zdobyć Ulu-Mulu. Zadanie rozpoczynające się niewinną z pozoru pogaduszką z jednym z orków okazuje się dość długim zadaniem, w ramach którego musimy pokonać sporo różnych potworów i pozyskać z nich trofea.

Twórcy świetnie zapowiadającego się Gothic Remake wiedzą o tym i ponownie chcą wymusić na graczach pełne skupienie. W przeciwnym razie jak inaczej pokonaliby tego stwora? Tak, poniższy szkic koncepcyjny pokazuje projekt nowej wersji węża błotnego. Denerwujący przeciwnik z oryginału wygląda teraz na większego, straszniejszego i… jeszcze bardziej krwiożerczego.

Zadanie Ulu-Mulu to kluczowy moment w Gothic Remake, stanowiący jedną z najbardziej niebezpiecznych i wymagających misji w grze. Wśród składników potrzebnych do jego stworzenia znajduje się ząb rekina bagiennego [to ich angielska nazwa, w Polsce funkcjonuje wąż błotny – dop. red.]. Aby go zdobyć, musisz powrócić na złowieszcze i lepkie bagna, stawiając czoła robakopodobnym stworzeniom. Uważaj, ponieważ jeden z nich może zbliżyć się niezauważony, skradając się pod powierzchnią wody!

– straszą twórcy we wpisie na Steam

Przyznam, że nowy projekt wyjątkowo mocno odstaje od oryginału, ale to może i dobrze? Pytanie tylko, czy twórcy umiejętnie zbalansują poziom trudności, aby nie zniechęcić graczy, którzy nie znają klasycznej produkcji. Przekonamy się o tym już w 2024 roku, gdy tytuł ma zadebiutować.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie