Gothic 2: Dzieje Khorinis wychodzi na prostą. Twórcy składają graczom obietnicę

Gothic 2
Newsy PC

Po burzy wokół Gothic 2: Dzieje Khorinis przychodzą spokojniejsze dni.

Powracamy do tematu Gothic 2: Dzieje Khorinis z informacjami od zespołu z ramienia reżysera projektu Piotra Czołnowskiego. Tutaj warto zaznaczyć, że po wielkiej kłótni i zamieszaniu wygląda na to, że obecnie trwają niezależne prace nad dwiema modyfikacjami mającymi przedstawić taką samą/podobną historię.

Z jednej strony mamy Gothic 2: Dzieje Khorinis pod kierownictwem Piotra Czołnowskiego – byłego szefa pierwotnej ekipy – z pełnym zapleczem dubbingowym (około 50 profesjonalnych aktorów), z drugiej strony zespół Soulfire kontynuuje prace nad modem/dodatkiem, lecz nie dysponuje nagranymi już głosami i będzie się starać zorganizować profesjonalny dubbing we własnym zakresie. Jeśli za bardzo nie orientujecie się w temacie, wystarczy zajrzeć do naszej poprzedniej wiadomości.

Po kłopotach z Gothic 2: Dzieje Khorinis powstawały obawy, czy choćby jeden z projektów zostanie ukończony. Ekipa Piotra Czołnowskiego zapewnia nas, że nie mamy się co martwić o premierę.

7 premier nowego tygodnia. Trochę Call of Duty oraz coś dla fanów Blizzarda

Po bardzo przykrych dla nas wydarzeniach dot. różnych dram / rozłamów, wracamy do pełnej pracy z częściowo nowym zespołem, który posiada w znaczącej większości doświadczenie branżowe (IT, Gamedev) oraz marketingowe. Rozwiązania branżowe (NDA + Przekazanie praw do nowych tworzonych elementów rozgrywki na rzecz projektu) oraz system pracy zbliżony do metodyk zwinnych (scrum, mvp) eliminuje całkowicie wszelkie problemy, które ówcześnie doprowadziły do bardzo nieprzyjemnych konsekwencji medialnych. Ze swojej strony możemy zagwarantować, że mod do gry Gothic II „Dzieje Khorinis” ujrzy światło dzienne i będzie dopracowany na najwyższym, możliwym do realizacji przez zespół, poziomie zarówno pod kątem rozgrywki, fabuły jak i skryptów – zapewnia  zespół Dziejów Khorinis w informacji przesłanej do redakcji PlanetaGracza.pl.

Twórcy zaznaczają, że budowanie nowego zespołu przebiega bardzo płynnie – na ponad 100 zgłoszeń, na tą chwilę, zatrudniono do pracy nad projektem około 30 osób z doświadczeniem komercyjnym w branży IT oraz Game Developmentu. W składzie znajdują się również osoby z dawnego zespołu.

Gothic 2: Dzieje Khorinis powstające pod okiem Piotra Czołnowskiego doczeka się wkrótce nowych trailerów z elementami rozgrywki, streamów developerskich oraz materiałów wideo z aktorami i zapowiedziami. Jak tylko pierwsze materiały wylądują w sieci, na pewno zobaczycie je również na naszej stronie!

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie