Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Gothic 2: Dzieje Khorinis – dwa dodatki zamiast jednego? Komplikacji ciąg dalszy…

Sprawa moda/dodatku Gothic 2: Dzieje Khorinis robi się naprawdę skomplikowana i prawdopodobnie na rynku zobaczymy nie jeden, a dwa osobne projekty, jeśli oczywiście zostaną dociągnięte do końca.

Na początku tego tygodnia przynosiliśmy dobre wieści odnośnie Gothic 2: Dzieje Khorinis. Okazało się, że po rozpadzie ekipy stojącej za rozszerzeniem (odejście szefa) projekt nie został wyrzucony do kosza. Ogłosił to były szef zespołu, który organizuje obecnie nową ekipę kontynuującą prace nad dodatkiem. W projekt nadal zaangażowanych jest około 50 profesjonalnych aktorów, którzy użyczą swoich głosów przy dubbingu w Gothic 2: Dzieje Khorinis.

W serwisie YouTube – na kanale Dzieje Khorinis – pojawił się również materiał o wszystko mówiącym tytule Wracamy do pracy– Dzieje Khorinis to znak towarowy, zarejestrowany i chroniony na terenie całej Polski – słyszymy już na wstępie filmiku, który ma uspokoić fanów i poukładać bałagan informacyjny po niedawnej burzy.

Druga strona nie odpuszcza, robi swoje Dzieje Khorinis!

Co jednak ze stroną, która przetrwała rozpad – ekipą SoulfireBiorąc pod uwagę ostatnie filmy upublicznione przez byłego szefa zespołu Pana Piotra “Darka” Czołnowskiego, postanowiliśmy się odnieść do ich treści – czytamy we wstępie długiego listu, który pojawił się na profilu Gothic II Dzieje Khorinis w serwisie Facebook (zarządzają nim właśnie osoby, które pozbawione szefa nie postanowiły składać broni).

Zespół Soulfire twierdzi, że mimo próby wyjaśnienia sprawy z Darkiem nie osiągnięto porozumienia: Wcześniejszy brak oficjalnych komentarzy był spowodowany chęcią osiągnięcia kompromisu i nie rozwlekaniem sytuacji na forum publicznym. W zaistniałej sytuacji uważamy, że należą wam się wyjaśnienia.

Soulfire podkreśla, że modyfikacja tworzoną do tej pory będzie nadal kontynuowana.

Aktualnie mamy w teamie rzeszę osób, która jest w stanie doprowadzić do szybkiej finalizacji projektu. Profesjonalny dubbing aktorski będziemy organizować na własną rękę, bez współpracy z Panem Piotrem Czołnowskim – czytamy w liście, którego pełną treść zobaczycie w tym miejscu.

Gothic 2: Dzieje Khorinis x 2

Obecnie sytuacja sprowadza się do tego, że Piotr Dark Czołnowski – były szef pierwotnej ekipy – zbiera własny zespół i dysponując pełnym zapleczem dubbingowym (około 50 profesjonalnych aktorów) robi własne Dzieje Khorinis, przy okazji starając się zarejestrować nazwę jako znak towarowy.

Zespół Soulfire kontynuuje natomiast prace nad modem/dodatkiem, lecz nie dysponuje nagranymi już głosami i będzie się starać zorganizować profesjonalny dubbing we własnym zakresie. Niewykluczone, że ekipa będzie musiała zmienić nazwę rozszerzenia, jeśli Dzieje Khorinis zostaną zastrzeżone jako znak towarowy.

My mamy tylko nadzieję, że chociaż jeden z projektów zostanie dociągnięty do końca…

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%