Kratos aż prosi się o barbera. Oto God of War Ragnarok w wydaniu na PS1

God of War Ragnarok na PS1 jest o wiele mniej epicki [WIDEO]
Newsy PS4 PS5

God of War Ragnarok na PS1 wciąż zachowuje swój oryginalny klimat, ale jest tak jakoś “bez szału”. No ale czego się spodziewacie po demake’u?

Demake’i czy innego rodzaju specyficzne eksperymenty (czy to w formie faktycznej gry, czy tylko samego wideo) raczej nie służą temu, aby pokazać daną produkcję w lepszym wydaniu. Jest wręcz przeciwnie, ale “mniej epicko” nie znaczy “gorzej”. God of War Ragnarok na PS1 może i nie zapierałby tchu w piersiach aż tak, ale byłby o wiele bardziej klimatyczny. Jak chyba każda produkcja z dawnych lat.

Nie sposób przecież odmówić stylowi z PSX-a tego “magicznego” pierwiastka. Demake’i w rodzaju Elden Ring, Outlasta czy Resident Evil 4 faktycznie pokazują, że starsze konsole faktycznie budzą silne uczucie nostalgii. Tę widać przede wszystkim w grafice, która dziś przecież ewoluowała aż do osobnego stylu graficznego.

Z okazji niedawnej premiery God of War Ragnarok doczekaliśmy się również i tego hitu w postaci demake’u na PlayStation 1. Oczywiście jest to wyłącznie filmik, więc nie ma się co spodziewać, że w taką wersję zagramy. Twórca oparł się o jeden ze zwiastunów tytułu, dzięki czemu możemy zobaczyć wiele scen, które kojarzymy, ale na nowym-starym silniku.

Choć zazwyczaj tego typu eksperymenty rozbudzają nostalgię i wyobraźnię, tym razem czuję się trochę dziwnie. GoW Ragnarok w tej wersji wygląda dość pokracznie, a Kratos z doczepioną brodą wręcz prosi się o barbera. Ma to jednak swój urok, a ja absolutnie nie zamierzam zaprzeczać temu, że gdyby nowe God of War faktycznie ukazałoby się w tej wersji, to i tak grałbym, jak szalony. Chociażby z czystej ciekawości.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie