Outlast rodem z PSX-a wywoła ciary u największych fanów horrorów

Outlast - PSX - demake
Newsy PC PS4 PS5 Switch Xbox Series Xbox Series S XOne

Moda na demake’i to coś pięknego i niezmiernie cieszę się, że przyszło mi żyć w czasach, gdy są tak niezwykle popularne. Dziś chcę pokazać Wam kolejne tego typu nagranie, tym razem ze znanego horroru o tytule Outlast.

Za stworzenie poniższego wideo odpowiada twórca z kanału Rustic Games BR. Wcześniej na łamach naszego serwisu mogliście zobaczyć m.in. jego demake z Resident Evil 4, który opisywaliśmy w tym miejscu. W ostatnich dniach opublikował kolejne swoje dzieło. Zobaczcie, jak wygląda retro wersja gry Outlast w wykonaniu tego samego twórcy:

Trzeba przyznać, że w demake’ach takich jak ten powyżej drzemie jakiś ukryty potencjał. Śmiem twierdzić, że niska rozdzielczość, toporność ruchów kamery, a także mała liczba wierzchołków sprawiają, iż całość nabiera niezwykle upiornego klimatu. Nie pogardziłbym, gdyby moda na demake’i przeszła z youtube’owych twórców na twórców gier, ponieważ z chęcią bym ogrywał właśnie tak wykonane tytuły.

Szczerze mówiąc, w przypadku wielu demake’ów zastanawiam się, czy ich autorzy odtwarzają gry jedynie w programach do renderowania obrazu 3D, czy może jednak korzystają z silników growych. Sam wiem, że niekoniecznie skorzystanie z Blendera czy jakiegoś innego programu do modelowania i animacji 3D musi być prostsze od wrzucenia modeli do przykładowo Unity oraz napisania kilku skryptów i shaderów.

Pozostając w temacie świetnie wyglądających gier „jak z PSX-a”, wczoraj odbyła się konsolowa premiera Nun Massacre, czyli specyficznego horroru FPP. Gracz zaalarmowany listem o złym samopoczuciu swojej córki udaje się do jej internatu. Niestety, prędko na jego drodze staje nawiedzona zakonnica, z której to twarzy spływa krew. Więcej na temat tej ciekawej produkcji możecie przeczytać, przechodząc pod ten link.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie