Celowy zabieg Ubisoftu: Gdy zobaczycie coś takiego, naturalnym odruchem jest chęć złamania zasad

Wy już odkryliście te miejsca?

Ghost Recon Wildlands uzbrojono w niezłą dawkę sekretów do odkrycia, które zostały skrzętnie pochowane po całej mapie gry. Obok niektórych z pewnością przechodziliście, nie mając świadomości, że są na wyciągnięcie ręki.

Jeśli chcecie poznać kilka ciekawych miejsc, poniżej znajdziecie ulubione sekrety Mathieu Martineta, głównego projektanta grafiki w Ghost Recon Wildlands.

Nie wciskaj mnie

Don't press

Wiedzieliśmy, że najszybszym sposobem na zmuszenie graczy do wciśnięcia czegoś, jest umieszczenie obok tego wielkiego znaku, który każe zrobić coś całkowicie przeciwnego. Mathieu udzielił następującej wypowiedzi na temat tych Easter Eggów:

„Moim zdaniem sam koncept «Nie wciskaj mnie» zapewnia graczom zabawę, umożliwia podejmowanie decyzji i dzielenie się tymi wesołymi sytuacjami.

Celem było stworzenie w Ghost Recon czegoś niezwykłego i niespodziewanego. Gdy zobaczycie coś takiego, naturalnym odruchem jest ciekawość, chęć złamania zasad i sprawdzenia, co się stanie. Podświadomie wiecie, że stanie się coś wyjątkowego”.

Rezultat może być zupełnie nieoczekiwany w kontekście dużego, niebieskiego przycisku, obok którego znajduje się znak mówiący, aby go nie wciskać. Udajcie się do wielkiej tamy w Pucarze, aby zacząć polowanie na Easter Egga!

Jericho

Jeżeli lubicie potężne eksplozje, ulubionego Easter Egga Mathieu znajdziecie na solnej równinie w Koani:

„Mój ulubiony Easter Egg to wielka eksplozja na solnej równinie w Koani. To idealne podsumowanie konceptu „Nie wciskaj mnie”. Ten jest znacznie większym wydarzeniem i właśnie dlatego jego lubię najbardziej”.

Rocket

Trzeci przycisk można znaleźć na jednym ze wzgórz w La Cruz. Tylko nie panikujcie po wciśnięciu go! Będziecie mile zaskoczeni, o ile nie odwrócicie wzroku.

Fire Muerte

Ostatni przycisk, którego zdecydowanie nie powinniście wciskać, znajduje się w prowincji Malca, w pobliżu jednego z największych posągów w Wildlands, będącego hołdem dla symbolu kartelu El Sueña. Duchom nic się nie stanie, ale nie możemy tego samego powiedzieć o Santa Muerte.

Krzesło

Chair

Wracamy na solne równiny, aby pokazać wam jeden z naszych ulubionych Easter Eggów. W północnej części regionu Koani znajdziecie krzesło, które może wyglądać dość dziwnie w tej okolicy.

Weźcie czerwoną pigułkę, a pokażemy wam, jak głęboka jest królicza nora, Duchy.

Ukryte posągi

Stones

Pośród gór, w najbardziej niedostępnych miejscach, znajdują się ołtarze poświęcone bogini Pachamamie. W 8 z nich znajdziecie posągi Matki Ziemi, które można podnieść.

Gdy będziecie mieć je wszystkie, lokalni mieszkańcy zbiorą się przy ołtarzach, z których je wzięliście, aby oddać hołd Pachamamie.

Tajemnicza sowa

Owl

W prowincji Libertad znajdziecie wiele zwierząt, które zamieszkują jej tereny. Zachęcamy was do spojrzenia co jakiś czas w górę, ponieważ możecie natrafić na pewną wyjątkową sowę, która reaguje w niespodziewany sposób, gdy ją traficie.

Źródło: ghost-recon.ubisoft.com

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.