Nowy Ghost Recon nadzieją dla fanów. Powrót do korzeni taktycznego FPS-a, masa szczegółów

Ghost Recon wraca do korzeni. Masa szczegółów o nowej części | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PC PS5 Xbox Series

Nowa gra z serii Ghost Recon wycieka. Wygląda na to, że Ubisoft chce powrócić do korzeni i inspiruje się Call of Duty czy Ready or Not. Oto wszystkie informacje.

Fani marki Ghost Recon powinni zacierać ręce. Nowe szczegóły brzmią niezwykle budująco, ale pamiętajcie, że to tylko przecieki. Odpowiada za nie jednak bardzo wiarygodny insider, Tom Henderson, który pokusił się o streszczenie przecieków na Insider-Gaming.

Masa szczegółów o nowym Ghost Recon

O ile Wildlands względnie się udało, o tyle Breakpoint to już blamaż dla serii na całej linii. W zasadzie przejście na motyw otwartego świata i działania w grupie ze znajomymi zmienił legendarną markę nie do poznania, absolutnie wywracając zasady rozgrywki do góry nogami. Nic dziwnego, że fani cyklu nie mieli przez ostatnie wiele lat czym się cieszyć. Pamiętam, że Future Soldier wyszło znakomicie, choć również było to spore odstępstwo od poprzedniczek.

Teraz jednak, jak twierdzi Tom Henderson, mamy dostać prawdziwy powrót do korzeni. Gra powraca do widoku FPP i skupiać się ma na taktycznym, realistycznym podejściu do działań zbrojnych, wręcz o “naturze milsim”. Inspiracje Squad, Ready or Not są tu jawne, ale twórcy mieli skorzystać także z motywów rodem z Call of Duty (głównie Modern Warfare) czy Battlefield. Kodowa nazwa gry to “Project Over”.

Akcja gry Project Over rozgrywa się podczas wojny Najman, która ma miejsce we wrogim południowo-wschodnim kraju, w którym setki tysięcy ludzi zginęło w wyniku zbrodni wojennych. Rozumie się, że fabuła gry ewoluuje wokół “Duchów” – twojej drużyny – infiltrującej strefę wojny w celu wykonania tajnych misji i zlokalizowania zdrajcy.

– czytamy w opisie przekazanym przez insidera

Deweloperzy mieli wybrać z podserii Modern Warfare niektóre kontrowersyjne i mroczne misje. W jednym z fragmentów drużyna Duchów miałaby prawie rozstrzelać ojca z dzieckiem, gdyż wzięli je za bombę. Rzekomo grafika stoi na bardzo wysokim poziomie – przypomina choćby Ready or Not.

Obecnie nie dostaliśmy nawet oficjalnego potwierdzenia, że nowe Ghost Recon powstaje. Ubisoft ma rzekomo mierzyć w okolice 2025 – 2026 z premierą.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie