Nowe Ghost Recon ma być już blisko. Pierwsze wieści o kolejnej odsłonie serii

Ghost Recon Breakpoint - grafika
PC PS4 PS5 Xbox Series Xbox Series S XOne

Wczoraj Ubisoft ogłosiło zakończenie dalszego rozwoju Ghost Recon Breakpoint. Fani serii podobno nie poczekają zbyt długo na kolejną odsłonę.

Następca Breakpoint znajduje się w produkcji i ma zadebiutować w 2023 roku podatkowym – wskazują źródła serwisu Kotaku. Produkcja ma posiadać nazwę kodową OVER. Na tym konkrety na razie się kończą.

Co ciekawe, produkcja pojawiła się wcześniej w przecieku z serwerów firmy NVIDIA, który na ten moment uznajemy za bardzo wiarygodny. Za projekt OVER podobno odpowiada paryski oddział Ubisoftu.

Dziwić może fakt, że Ubisoft w pierwszej kolejności zapowiedziało bardzo źle przyjęte Ghost Recon Frontline, czyli spin-off free to play, który czerpie inspiracje z hitów battle royale, w tym Call of Duty: Warzone. Potwierdzenie pełnoprawnej kontynuacji cyklu być może zniwelowałoby negatywny odbiór Frontline.

Ostatnia odsłona cyklu, Ghost Recon Breakpoint, nie miała łatwego życia. Gra wystartowała z kiepskimi ocenami i mizerną sprzedażą, przez co dość szybko zapomnieli o niej nawet fani marki. Ostatnio Ubisoft postanowiło przypomnieć o swoim początkowo nieudany (choć podobno obecnie całkiem niezłym) produkcie przy okazji zapowiedzi Ubisoft Quartz, czyli autorskiej platformy NFT. Zakończenie dalszego rozwoju Breakpoint to swoisty gwóźdź do trumny tej produkcji.

Mam nadzieję, że nowa odsłona serii zrobi dobry użytek z lekcji, jaką było Breakpoint. GR to marka ze sporym potencjałem, który Ubisoft ostatnio bardzo podkopało.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie