Ubisoft kończy z grą z serii Ghost Recon. Nie liczcie na więcej zawartości

breakpojnt
PC PS4 PS5 Xbox Series Xbox Series S XOne

Ghost Recon Breakpoint nie było zbyt ciepło przyjętą odsłoną legendarnej serii. Ubisoft podjął decyzję o zakończeniu wsparcia dla gry.

Grać, rzecz jasna, będziemy mogli, ale raczej serwery będą świecić pustkami.

Ghost Recon Breakpoint idzie do piachu

To koniec. Ubisoft oficjalnie mówi „żegnajcie” jakby wiedząc, że Breakpoint i tak nie należy do ich najbardziej popularnych pozycji. Tytuł od momentu premiery musiał mierzyć się z negatywnymi opiniami krytyków i graczy, mnóstwem błędów oraz porażką finansową. Jego uśmiercenie było wyłącznie kwestią czasu, a i tak trwało to zaskakująco długo.

W komunikacie na Twitterze wydawca i producent przekazał, że Breakpoint nie dostanie już więcej zawartości. Nie ma się co dziwić, ale z drugiej strony – niedawno testowo wzbogacono grę o niezwykle kontrowersyjne NFT. Ubisoft Quartz, bo tak się nazywa, miało zbadać zainteresowanie segmentem NFT. Tym bardziej dziwne, że pojawiło się w grze, która nie cieszyła się aż tak wielką popularnością nawet w momencie premiery.

Będziemy nadal utrzymywać nasze serwery zarówno dla Ghost Recon Wildlands, jak i Ghost Recon Breakpoint i mamy nadzieję, że nadal będziecie czerpać przyjemność z gry i bawić się dobrze grając w pojedynkę lub w kooperacji z przyjaciółmi. W imieniu całego zespołu Ghost Recon chcemy Wam jeszcze raz podziękować za nieustające wsparcie i miłość, jaką darzycie tę serię. Wasze opinie na temat Ghost Recon Breakpoint okazały się bardzo pomocne i pomogą nam kształtować przyszłość tej serii.

– wyjaśnia Ubisoft w komunikacie

Gra niedawno dostała nowy tryb rozgrywki – Operation Motherland. Do tego Ubi regularnie wydawało dodatkową zawartość w postaci choćby skórek czy nowych przedmiotów. No i te nieszczęsne NFT… Wydawca najwyraźniej zrozumiał, że nie ma sensu trzymać przy życiu pozycji, która była tak głośno krytykowana w internecie. Pozostaje nam mieć nadzieję, że dostaniemy za to kolejną część serii, która wróci do uwielbianych przez fanów korzeni.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie