Ghost Recon Breakpoint oficjalnie. Fabuła, rozgrywka i data premiery

Ubisoft potwierdziło sporo informacji, które jeszcze przed oficjalną prezentacją trafiło do sieci. Oto szczegóły Ghost Recon Breakpoint.

Ghost Recon Breakpoint to gra akcji osadzona w otwartym świecie, a dokładnie na wyspie Auroa. Ogromnym teren do eksploatacji, ma dać graczom sporo swobody działania i przede wszystkim urozmaicić kooperacyjną grę dla maksymalnie czterech graczy. W Ghost Recon Breakpoint będzie też opcja gry dla jeden osoby.

Gracz trafia więc na wyspę, która opanowana jest przez korporację Skell. Korporacja ta próbuje zbudować idealny świat za pomocą Sztucznej Inteligencji, między innymi budując drony zwalczające przestępczość.

Pojawia się jednak druga strona medalu, a mianowicie uzbrojona po zęby organizacja wyszkolonych żołnierzy The Wolves, którzy podobnie wprawieni w bojach jak Ghosty, chcą przejąć Skell. Producent podkreśla, że będzie to jeden z najtrudniejszych przeciwników jaki tylko pojawił się w serii Ghost Recon.

Ghost Recon Breakpoint gameplay:

Ubisoft w trakcie dzisiejszej prezentacji pokazał spory i naprawdę zróżnicowany świat wyspy Auroa. Gracze będą mieć do czynienia ze śniegiem, gęstymi lasami, plażami, fiordami oraz wulkanami. Do tego jeszcze dojdą zmienne warunki pogodowe.

Rozgrywka bez wątpienia mocno przypomina Wildlands, zresztą tam też Ubisoft stawiało na otwarty świat i widok TPP (chociaż celowanie odbywać się może przez FPP). W Breakpoint mocniejszy nacisk zdaje się jednak położyć na elementy przetrwania. Graczom nie będzie się sama odnawiać energia, sporo będzie też kooperacji i leczenia kompanów. Ponadto, jeśli nasz bohater oberwie choćby jednym strzałem, będzie miał problemy z poruszaniem się. Ubisoft wyraźnie celuje w realizm.

Ghost Recon Breakpoint ma się pojawić na PC, PS4 oraz XOne już 4 października tego roku, poniżej prezentujemy zwiastun produkcji z dzisiejszej prezentacji.

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.