GeForce GTX 1080 Ti – oglądajcie test wideo Final Fantasy XV na nowej karcie graficznej od Nvidia

Square Enix udostępnia filmik w sieci.

Podczas Game Developers Conference 2017 (GDC) Japończycy zaskoczyli wszystkich odwiedzających oraz śledzących wydarzenia z imprezy prezentacją Final Fantasy XV. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie fakt, że test został zaprezentowany na PC i to na najnowszej karcie graficznej GeForce GTX 1080 Ti, o której szerzej rozpisywaliśmy się wczoraj (poniżej przypomnienie).

Dotychczas Final Fantasy XV zadebiutowało jedynie na konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Wersja na komputery PC nie została zapowiedziana i mimo opisywanego testu, nadal nie została potwierdzona. Lecz czy macie jeszcze jakieś wątpliwości? Piętnasta część znanej serii wydaje się być coraz bliżej blaszaków, choć dopóki nie padnie oficjalne słowo ze strony Square Enix,  nie ma co się cieszyć.

Zapraszamy do oglądania i czekamy na Wasze komentarze – kto zagrałby w FF XV na PC?

GeForce GTX 1080 Ti – polska cena nowej karty graficznej od Nvidia

Cena GeForce GTX 1080 Ti w wersji Founders Edition na terenie Polski wynosi 3650 zł. To oczywiście sugerowana stawka, zatem możecie się spotkać również z lekko innymi cenami za nową kartę wyprodukowaną przez firmę Nvidia.

Od 2 marca można składać zamówienia przedpremierowe na GeForce GTX 1080 Ti w wersji Founders Edition, wystarczy przejść na główną stronę nvidia.pl. Karty będą rozsyłane do klientów w dniu 10 marca, kiedy to nastąpi oficjalna premiera nowego GPU. Tego dnia układ pojawi się nie tylko w wersji od Nvidia, lecz również od oficjalnych partnerów firmy, w tym ASUS, Colorful, EVGA, Gainward, Galaxy, Gigabyte, Innovision 3D, MSI, Palit, PNY i Zotac.

Nvidia podkreśla, że wydajność GeForce GTX 1080 Ti w grach jest większa o 35% w porównaniu z kartą GTX 1080. Nowy model wyposażono w 11 GB pamięci GDDR5X następnej generacji o wyjątkowej przepustowości 11 Gb/s.

GeForce GTX 1080 Ti – specyfikacja techniczna dostępna w tym newsie

Karta graficzna GeForce GTX 1080 Ti spełnia według producenta najwyższe wymagania stawiane przez gry w rozdzielczości 4K i 5K, efekty HDR w DX12 oraz wirtualną rzeczywistość. Poniżej najważniejsze cechy tego modelu.

GeForce GTX 1080 Ti – najważniejsze cechy:

  • Parametry zapewniające wysoką wydajność: karta GTX 1080 Ti została wyposażona w 3584 rdzenie NVIDIA CUDA i pamięć o rozmiarze 11 GB i przepustowości 11 Gb/s. W efekcie jest ona wydajniejsza o 35% od modelu GeForce GTX 1080, a w porównaniu z modelem GTX 1070 jest szybsza aż o 78%. GTX 1080 Ti prześciga też kartę NVIDIA TITAN X Pascal, która kosztuje 1200 USD i jest przeznaczona do zadań związanych z nauczaniem maszynowym i sztuczną inteligencją.
  • Nowa generacja architektury pamięci: GTX 1080 Ti to pierwsza karta graficzna na świecie wyposażona w pamięć G5X nowej generacji firmy Micron. 11 GB pamięci G5X pracującej z ogromną prędkością – 11 Gb/s – zapewnia przepustowość niespotykaną dotychczas w jakiejkolwiek karcie graficznej do gier. Nowy model jest także przyjazny dla graczy zainteresowanych podkręcaniem.
  • Zaawansowany proces FinFET: karta GTX 1080 Ti została wyprodukowana z użyciem najnowocześniejszego procesu FiNFET. 12 miliardów tranzystorów zawartych w tym układzie zapewniają znacznie większą wydajność i efektywność energetyczną od modeli z poprzedniej generacji.
  • GTX 1080 Ti to również wydajny układ chłodzenia z komorą parową o wysokim przepływie powietrza, a także siedmiofazowy układ zasilający z 14 wysokowydajnymi podwójnymi tranzystorami unipolarnymi.
  • Obsługa nowoczesnych technik graficznych: 4K, VR, NVIDIA G-SYNC HDR i NVIDIA GameWorks zapewniających kinowe i interaktywne wrażenia w połączeniu z wysoką płynnością rozgrywki.

Źródło: Nnidia, opracowanie własne

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.