Nie będzie E3, ale warto szykować się na Future Games Show. Znamy datę wielkiej imprezy

Future Games Show 2022 logo (1)
PC PS4 PS5 Switch Xbox Series Xbox Series S XOne

Wiemy, że brak E3 w jakiejkolwiek formie to poważny cios dla letnich imprez gamingowych. Nie smućmy się jednak, bo dostaniemy Future Games Show!

Event powraca w czerwcu i już teraz warto zaznaczyć datę w kalendarzu!

Future Games Show 2022 w letniej edycji

Organizacja ESA, odpowiadająca za organizowanie największego wydarzenia branży growej, czyli targów E3, niedawno potwierdziła smutną wiadomość. Gracze muszą więc szykować się na rok bez oczekiwanego eventu. Choć format powrócić ma w 2023 roku, niewiele to pomaga, jeżeli chodzi o aktualną sytuację.

Spokojnie jednak – nie ma się co martwić. Organizatorzy Future Games Show 2022 potwierdzili, iż event powraca także i w czerwcu. Choć niekoniecznie mamy tutaj do czynienia z tą samą skalą, co oczekiwane E3, wciąż warto zapisać datę w kalendarzu.

Potwierdzono, iż kolejne wydarzenie FGS odbędzie się 12 czerwca. Co znaczy „kolejne”? Otóż w tym roku odbyły się inne eventy spod szyldu tej imprezy, choć niekoniecznie tak bogate. Lato to jednak czas na zasypywanie nas zapowiedziami, informacjami i zwiastunami, więc liczymy, iż czerwcowe targi będą mogły dorównać E3. No, a przynajmniej wypełnić po nim pustkę.

W tym roku kolejna edycja FGS odbędzie się tego samego dnia, co coroczne PC Gaming Show. Potwierdzono, że powinniśmy spodziewać się najbardziej ambitnej imprezy w historii tego wydarzenia. Oczekujmy więc 60-minutowego show wypełnionego zapowiedziami i pokazami, w tym jeszcze nieujawnionych gier. Na razie nie znamy jednak zbyt wielu szczegółów na temat tego, czego konkretnie można się spodziewać.

Na jakie pokazy liczycie najbardziej? Przyznam, że lubię być zaskakiwany, ale nie pogardziłbym nowymi materiałami z The Callisto Protocol, w końcu gra miała rzekomo zadebiutować już w tym roku. No i nie mogę się doczekać czegokolwiek związanego z Alanem Wake’iem 2.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie