Targi E3 2022 całkowicie odwołane. Potwierdzono, co dalej

E3 2023 ma podobno zostać odwołane i to całkiem niedługo
PC PS4 PS5 Switch Technologie Xbox Series Xbox Series S XOne

Od jakiegoś czasu po sieci krążyły pogłoski sugerujące, że E3 2022 się nie odbędzie, a później oficjalnie potwierdzono, że ponownie obejrzymy je tylko online. Niestety, choć bardzo bym chciał, nie mogę ostatecznie zaprzeczyć tym pierwszym doniesieniom – targi zostały całkowicie odwołane.

Organizacja Entertainment Software Asssociation (ESA) oficjalnie potwierdziła, że tegoroczne E3 nie odbędą się ani w formie fizycznej, ani online. Nie podano konkretnych powodów odwołania wielkiego wydarzenia.

ESA na szczęście nie planuje porzucać E3 całkowicie. Zapowiedziano, że targi powrócą w przyszłym roku. Co więcej, E3 2023 zyskają nowy format i istnieje duża szansa, że odbędą się stacjonarnie.

Poświęcimy całą naszą energię i zasoby, aby latem przyszłego roku zapewnić odnowione fizyczne i cyfrowe wrażenia z targów E3. Niezależnie od tego, czy będzie można je oglądać z poziomu hali wystawowej, czy z poziomu ulubionych urządzeń, targi w 2023 roku ponownie zgromadzą społeczność, media i branżę w zupełnie nowym formacie i z zupełnie nowymi interaktywnymi doświadczeniami.
Nie możemy się doczekać, aby w 2023 roku zaprezentować fanom z całego świata targi E3 na żywo z Los Angeles.

– czytamy w ogłoszeniu organizacji ESA
Źródło: VideoGamesChronicle

Prawda jest taka, że najsłynniejsze targi w branży gier nie miały się dobrze już od dłuższego czasu. Pomijając zawirowania związane z pandemią, E3 po prostu nie są już tak znaczące, jak jeszcze kilka lat temu. Wielu największych wydawców zdecydowało się na zrezygnowanie z uczestnictwa w targach, aby organizować własne pokazy. Tak zrobiły między innymi firmy Electronic Arts, Ubisoft, PlayStation i Blizzard.

Jakub Stremler
O autorze

Jakub Stremler

Redaktor
Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie