Co z ray tracingiem w Forza Motorsport? Deweloper odpowiada

Forza Motorsport zaoferuje pełny ray tracing w wyścigach
Newsy PC Xbox Series

Niedawno oficjalnie zapowiedziano nową odsłonę Forza Motorsport. W trakcie ogłoszenia potwierdzono, że tytuł wspiera ray tracing, a teraz deweloperzy postanowili ponownie o tym wspomnieć z uwagi na liczne pytania graczy.

Creative Director tytułu, Chris Esaki, potwierdził w trakcie programu Forza Monthly, że gra zaoferuje pełne wsparcie ray tracingu w trakcie wyścigów. Co więcej, w produkcji pojawi się cykl dnia i nocy oraz różne warunki pogodowe, które oczywiście wpłyną na wygląd tras.

Warto wspomnieć, że konkurent nowej Forzy Motorsport, Gran Turismo 7, nie posiada pełnego wsparcia ray tracingu. Śledzenie promieni w produkcji Polyphony Digital jest obecne tylko i wyłącznie w garażu oraz w powtórkach wyścigów.

Forza Motorsport postawi spory nacisk na wspomniane wcześniej warunki pogodowe. Będą one miały wpływ na między innymi trakcję i przyczepność. Twórcy pokusili się też o zwiększenie liczby punktów styczności opon. W poprzedniej odsłonie serii istniał tylko jeden taki punkt, a najnowsza gra uwzględnia ich aż osiem.

Nowy tytuł od Turn 10 Studios ma zadebiutować w przyszłym roku, ale nie ujawniono jeszcze dokładnej daty premiery. Gra będzie dostępna tylko na PC i Xbox Series X oraz S, a w chwili premiery pojawi się też w abonamencie Xbox Game Pass.

Jakub Stremler
O autorze

Jakub Stremler

Redaktor
Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie