Gra vs rzeczywistość, która wypada tutaj bardzo blado

Deszczowa pogoda na torze Nürburgring.

Cycu1 dostarcza nam ostatnio nieco filmików związanych z grami wyścigowymi i tym razem nie jest inaczej. YouTube’r wziął na warsztat Forza Motorsport 6 odpaloną na Xbox One S i porównał ją z rzeczywistym przejazdem po torze Nürburgring, znanym też jako Ring wśród fanów motoryzacji.

W tym przypadku widać, że gry wyścigowe nie odbiegają już zbytnio od rzeczywistości, a komentarze pod wideo wskazują, że prawdziwym zwycięzcą konfrontacji jest właśnie szósta Forza. Cóż, jeśliby wziąć inny filmik w lepszej jakości i z lepszym kontrastem, może szala przechyliłaby się na stronę reality. Jakby nie było, Forza Motorsport 6 to naprawdę świetnie zrobione wyścigi, a nadchodząca siódma część powinna być jej godnym następcą.

Forza 7 wygrywa w tym porównaniu grafiki? Sami zobaczcie

Mieliśmy już porównanie złej pogody w Forza Motosport 7 z deszczykiem w DriveClub oraz Project CARS (przypominamy poniżej), a teraz pora na kolejny materiał, za który również odpowiada YouTube’r posługujący się pseudonimem Cycu1.

Tym razem nowa Forza staje w szranki z symulatorem od Kunos Simulazioni, czyli Assetto Corsa, a zamiast deszczu, możemy podziwiać Porsche w pełnym słońcu.

Ujęcia z Forza Motosport 7 pochodzą z materiału nagranego na Xbox One X, który Microsoft pokazał podczas targów E3 2017. Assetto Corsa śmiga z kolei na PlayStation 4 Pro.

Zwycięzca może być tylko jeden, a jest nim…

Forza 7 z Xbox One X ładniejsza od dwuletnich wyścigów? Porównanie grafiki

Było porównanie kiepskiej pogody Forza 7 vs DriveClub, a teraz przyszła pora na kolejny krok w deszczu – Forza 7 vs Project CARS. Podobnie jak za poprzedni, tak i za nowy materiał odpowiada YouTube’r posługujący się pseudonimem Cycu1.

W przypadku Forza Motosport 7 autor porównania wykorzystał ujęcia z konsoli Xbox One X, pokazane na targach E3 2017. Project CARS został natomiast odpalony na PlayStation 4 Pro w Boost Mode.

Gdzie Waszym zdaniem zła pogoda wygląda bardziej realnie (właśnie to było celem porównania)? Czy już nie ma czego poprawiać po efektach, które widzieliśmy w Project CARS lub w DriveClub?

Forza 7 vs DriveClub

Niemal trzy lata temu DriveClub zachwycił posiadaczy PS4 świetnym systemem pogody, a konkretniej – efektem deszczu. Najnowsza odsłona Forza Motosport 7, pokazana podczas targór E3 2017 na Xbox One X, również potrafi wgnieść w ziemię pod tym względem.

Lecz czy jest lepiej od DriveClub? YouTube’r posługujący się pseudonimem Cycu1 postanowił porównać brzydką pogodę w obu wyścigach, czego efektem jest poniższy materiał. Waszym zdaniem można wyłonić w tym starciu jednoznacznego zwycięzcę? Ujęcia z DriveClub zarejestrowano na konsoli PlayStation 4 Pro, te z Forzy 7 pochodzą z prezentacji gry na nowym Xbox One X.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.