Forza Horizon 6 (niemal) potwierdzona. Informację zdradziła oferta pracy

Forza Horizon 5 - zrzut ekranu
Newsy PC Xbox Series XOne

Wygląda na to, że Playground Games szykuje się powoli do rozpoczęcia prac nad kontynuacją swojej popularnej serii, czyli grą Forza Horizon 6.

A sugeruje to już tradycyjnie… oferta pracy. Deweloper poszukuje obecnie Level Designera do swojego „następnego tytułu AAA”. Autor ogłoszenia zaznaczył także, że kandydat dołączy do zespołu Forza Horizon. Ta informacja już chyba nie pozostawia wątpliwości – zeszłoroczny wielki hit i największa premiera w historii Xbox Game Studios otrzyma kontynuację.

Widać więc, że studio po doskonałej „piątce” nie zwalnia tempa. Jak wiadomo, deweloper pracuje obecnie również nad kontynuacją Fable. Ta ostatnia powstaje już jednak od pewnego czasu, nie powinna zatem wejść w drogę grze Forza Horizon 6. Twórcy pokazali już, że umieją łączyć kilka projektów jednocześnie; przy wsparciu nowego projektanta poziomów to zadanie powinno być zresztą jeszcze łatwiejsze.

Pierwsza gra z serii Forza Horizon wyszła w 2012 roku jeszcze na konsole Xbox 360. Choć produkcja nawiązuje częściowo do tytułów Forza Motorsport, w istocie stanowi nowocześniejsze, odświeżone spojrzenie na wyścigi samochodowe. Zasługa w tym zresztą właśnie Playground Games; jako młode wówczas studio byli w stanie wykreować coś nowego w nieco przykurzonej już tematyce wyścigowej.

Forza Horizon 5 zebrała świetne recenzje, można więc liczyć na to, że i tym razem ekipa z Playground Games pokaże, co potrafi. Czekamy również na dalsze informacje – choć od zatrudnienia Level Designera do premiery gotowej gry jeszcze bardzo długa droga.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie