Fable 4 jest w produkcji od dawna. Nowe informacje od jednego z deweloperów

Fable - logo gry
PC Xbox Series Xbox Series S XOne

Nowe szczegóły dotyczące powstawania Fable 4 wyszły od jednego z twórców. Przyznał on, że prace nad grą trwają od dłuższego czasu.

Playground Games, czyli studio odpowiadające na najnowszą Forzę, robi nowe Fable. Czy to się może udać?

Fable 4 od 4 lat w produkcji

Mam nadzieję, że sukces Forza Horizon 5 przełoży się na dopracowanie Fable 4. Twórcy najlepiej ocenianej gry tego roku nie mają jednak doświadczenia w innych gatunkach. A Fable to nie byle co, bo pełnoprawne RPG z wieloma możliwościami i bogactwem zawartości.

Microsoft przybił ostateczny kołek do trumny Fable w 2016 roku. To wtedy zapowiedziane wcześniej Fable Legends zostało anulowane. Twórcy cyklu, Lionhead Studios zostali zamknięci, a „wizjoner” Peter Molyneux jeszcze przed tym wydarzeniem odszedł z firmy. Wielu fanów myślało, że to koniec serii.

Na szczęście tak nie jest, bo nad najnowszą, pełnoprawną „czwórką” czuwają doświadczeni w grach wyścigowych twórcy z Playground Games. Teraz, po premierze FH5, będą mogli bardziej skupić się na oczekiwanym RPG. Za sprawą jednego z pracowników studia dowiedzieliśmy się, że gra może być na dalszym etapie prac, niż sądziliśmy. Wiele zależy od tego, jak duży oddział deweloperów nad nią dotychczas pracował.

Tom Gaulton, Lead Engineer w Playground Games pochwalił się na Twitterze wyjątkową kartką, którą dostał z firmy. Widzimy na niej napis: „Gratulacje z okazji kolejnego roku pracy w Playground Games. Dziękujemy, że jesteś tak cennym pracownikiem i za wszystko, co do tej pory zrobiłeś”. Na samym środku widnieje obrazek ludzika na huśtawce z cyfrą „4”.

4 lata pracy nad Fable w @WeArePlayground. Jestem tak podekscytowany tą grą.

Tom Gaulton

Deweloper sam przyznał, że wspomniane 4 lata odnoszą się nie tylko do stażu w firmie, ale także do samego Fable 4. Gra znajduje się w produkcji już dość sporo czasu, ale jeszcze trochę na nią zapewne zaczekamy. Jeżeli prace posuwają się do przodu bez przeszkód, zapewne w przyszłym roku poznamy znacznie więcej informacji i być może dostaniemy w końcu jakiś gameplay.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie