Forza Horizon 5 pustynia

Dagmara Kottke

Z wykształcenia dziennikarz, z zamiłowania jeszcze bardziej. Fanka słabej literatury i maskotek ze zniesmaczonym wyrazem twarzy.

0 komentarzy

Twórcy Forza Horizon 5 dzielą się ciekawostką na temat pogody w grze

Playground Games ma dla fanów ciekawą informację dotyczącą systemu pogody w Forza Horizon 5. Okazuje się, że aura w produkcji będzie zmieniać się w zależności od tego, w jakiej części mapy przebywamy.

Odrobina realizmu jeszcze nikomu nie zaszkodziła – wiedzą o tym doskonale twórcy gier. To dotyczy również zjawisk atmosferycznych. Na oficjalnym koncie serii Forza Horizon na Twitterze pojawiła się niedawno intrygująca wiadomość dotycząca systemu pogodowego w najnowszej odsłonie serii.

Okazuje się, że to, jakiej aury doświadczymy podczas wyścigu w piątce, będzie zależne od lokalizacji. Innymi słowy, pogoda może być inna w zależności od tego, w którym miejscu na mapie aktualnie przebywamy. I tak najpierw gracze będą zmagać się nie tylko z rywalami, ale i burzą piaskową, by zaraz potem – ścigając się po drugiej stronie mapy – doświadczyć utrudnień w postaci tropikalnej burzy czy palącego słońca.

To nie koniec innowacji, jakie zaserwują fanom wyścigów deweloperzy z Playground Games. Jeśli chodzi o inne interesujące fakty na temat piątki, to wiemy między innymi, że tytuł otrzyma największą w historii cyklu mapę. Meksyk w Forza Horizon 5 ma zajmować ponad 107 km2, co daje teren prawie dwukrotnie większy od Wielkiej Brytanii z ostatniej części gry. Dlatego nie ma się co dziwić, że produkcja będzie zajmować rekordowo dużo miejsca na dyskach.

Forza Horizon 5 ma zadebiutować 9 listopada. Tytuł od momentu premiery będzie dostępny na platformach PC, Xbox One i Xbox Series X/S. Jeśli jesteście ciekawi, czy wasz pecet udźwignie ścigałkę, to tutaj publikowaliśmy jej minimalne wymagania sprzętowe.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się