Forza Horizon 5 - samochód

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Minimalne wymagania sprzętowe Forza Horizon 5 są zadziwiająco niskie

Microsoft udostępnił minimalne wymagania sprzętowe Forza Horizon 5. Wygląda na to, że grę uruchomimy nawet na bardzo przeciętnym komputerze.

Nareszcie dane nam było zobaczyć nową odsłonę Forza Horizon. Piątka to kolejna odsłona serii, która zaliczyła gigantyczną aktualizację oprawy. Gra wygląda prześlicznie i robi wrażenie realistyczną grafiką. Widać, że wkraczamy w nową generację konsol pełną parą.

Posiadaczom PeCetów mogła jednak zapalić się lampka ostrzegawcza. Taka grafika wymaga zapewne bardzo mocnego sprzętu, prawda? Prawdopodobnie tak, choć grę odpalimy nawet na dość przeciętnym komputerze. W Microsoft Store pojawiły się pierwsze konkretne wymagania gry.

Minimalne wymagania sprzętowe Forza Horizon 5:

  • System operacyjny Windows 10 w wersji 18362.0 lub nowszej
  • Karta graficzna NVIDIA GTX 760, AMD RX 460 lub odpowiedniki z 2 GB pamięci VRAM
  • Procesor Intel Core i3-4170, Intel Core i5-750 lub AMD FX-6300
  • 8 GB pamięci RAM

Jeśli nie zależy Wam na najlepszej jakości i chcecie po prostu sprawdzić nowe Forza Horizon, nie potrzebujecie mocnego sprzętu. Powiedziałbym też nawet, że powyższe wymagania są miłym zaskoczeniem. W dobie kiepskiej dostępności kart graficznych jest to zdecydowanie przyjemna sprawa.

Oczywiście na wymagania należy patrzeć z przymrużeniem oka. Ostatecznie wszystko zależy od optymalizacji gry, choć ta prezentowała dobry poziom w poprzednich odsłonach cyklu. Teraz musimy tylko uzbroić się w cierpliwość i zaczekać na ujawnienie wymagań dla wyższych ustawień graficznych.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się