Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Forza Horizon 4 – wymagania sprzętowe. Ogromne zaskoczenie ze strony Playground Games

Nowe odsłony wielkich serii są zazwyczaj ładniejsze, wyświetlamy je w wyższej rozdzielczości, posiadają rozleglejszy świat i są wypakowane nowymi efektami wizualnymi. Najczęściej idzie za tym zwiększone zapotrzebowanie na moc komputera. Playground Games zaskakuje jednak i ogłasza: Forza Horizon 4 – wymagania sprzętowe w minimalnej konfiguracji będą niższe niż w poprzedniku.

Forza Horizon 4 – wymagania sprzętowe

Nie wiemy jeszcze, jaki dokładnie komputer uruchomi Forza Horizon 4, ponieważ wymagania sprzętowe nie zostały przedstawione przez dewelopera. Jedno jest jednak pewne – nadchodząca odsłona wyścigów pokaże nam moc optymalizacji.

Podczas zamkniętego pokazu Forza Horizon 4 na targach Gamescom 2018 dyrektor kreatywny produkcji, Ralph Fulton, powiedział, że minimalna specyfikacja gry będzie niższa niż minimalna specyfikacja Forza Horizon 3 (dzięki Kotaku). Nie sprecyzowano dokładnie, o ile niższe mają być minimalne wymagania czwórki, lecz sam fakt zasługuje na uznanie. Deweloperzy Playground Games wykazali się niemałymi umiejętnościami przy optymalizacji silnika ForzaTech.

Premiery gier na obecny tydzień. 10 najciekawszych propozycji na koniec wakacji

Fulton dodał, że pecetowe wydanie Forza Horizon 4 będzie wspierało w dniu premiery ekrany o proporcjach 21:9, zostanie wyposażone w automatyczny benchmark, suwak FOV (zmiana pola widzenia) oraz po raz pierwszy w historii serii umożliwi zmienić ustawienia graficzne do poziomu wyższego niż Ultra.

Wracając na koniec do wymagań Forza Horizon 4. Poniżej możecie zobaczyć, jak wygląda minimalna specyfikacja dla trzeciej części. Jeśli Wasze komputery ją spełniają, z uruchomieniem nadchodzącej odsłony nie będziecie mieć problemu.

Minimalne wymagania sprzętowe FH 3:

  • Procesor: i3-4170 @ 3.7Ghz
  • Pamięć: 8 GB RAM
  • Karta graficzna: NVIDIA GT 740 | AMD R7 250x
  • Pamięć karty graficznej: 2 GB

Forza Horizon 4 – data premiery, informacje

Miejscem akcji dla Forza Horizon 4 będzie Wielka Brytania, którą odwiedzimy na konsolach Xbox One oraz komputerach PC z systemem Windows 10. Kiedy? Data premiery wyścigów została ustalona na 2 października 2018 roku.

Lista pojazdów z nowej odsłony Forza Horizon będzie zawierała 450 samochodów od 100 w pełni licencjonowanych producentów. Gra wrzuca nas do otwartego świata, w którym doświadczymy nie tylko zmiennych pór dnia oraz warunków pogodowych. Będą również zmienne pory roku! Wpłynie to na wszystkich graczy jednocześnie, którzy będą się znajdować na serwerach gry.

Deweloperzy zaznaczają, że Forza Horizon 4 zaoferuje rozgrywkę w płynności 60 klatek animacji na sekundę. Posiadacze konsol Xbox One X oraz komputerów PC skorzystają z rozdzielczości 4K oraz trybu HDR.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%