Na rynku masa nowych gier, a my wolimy grać w starocie…

Fortnite
Newsy PS4 PS5 Xbox Series Xbox Series S XOne

W ubiegłym roku na rynku wyszła cała masa nowych i, co ważne, świetnych gier. Mieliśmy co robić, zarówno na pecetach, jak i konsolach czy platformach mobilnych. Ostatecznie jednak królują u nas gry, które mają na karku przynajmniej kilku lat. Najnowszy raport nie pozostawia wątpliwości. Chociaż nowe gry są super, to i tak najwięcej czasu spędzamy przy… starociach. Albo Fortnite.

Fortnite i inne gry, które nowe nie są. Co lubią gracze?

Każdego roku ekscytujemy się nowymi grami zmierzającymi na rynek. Minione 12 miesięcy były pod tym względem doprawdy wyjątkowe. Nie starczy palców u rąk, aby wymienić wszystkie wyjątkowe i naprawdę świetne produkcje. A przecież było też sporo gier zwyczajnie dobrych i godnych naszej uwagi. No bo przyznajcie sami — nowa Zelda, Alan Wake 2, Spider-Man 2 czy Baldur’s Gate 3 to produkcje ponadczasowe. A ich premiera odbyła się w okresie krótszym, niż jeden rok. Nie mieliśmy na co narzekać.

I nie narzekaliśmy, chociaż nasze gamingowe wybory wskazują na coś zupełnie innego. Na portalu purexbox.com pojawił się raport dotyczący tego, w jakich grach spędzaliśmy najwięcej czasu. Okazuje się, że najdłużej do ekranów przyciągały nas relatywnie starsze produkcje. Wśród nich znaleźć można zawsze popularny Fortnite, GTA Online czy Minecrafta lub Roblox. Oto ranking 10 najczęściej ogrywanych gier w 2023 roku:

  • Fortnite
  • Call of Duty: Modern Warfare 2 / 3 / Warzone 2.0
  • Grand Theft Auto V
  • Minecraft
  • ROBLOX
  • Tom Clancy’s Rainbow Six Siege
  • Rocket League
  • Starfield
  • Apex Legends
  • FIFA 23

Choć w topowej dziesiątce nie zabrakło nowych rzeczy, jak choćby Call of Duty z 2023 roku, to większość pozycji ma już na karku przynajmniej kilka lat. Aż 60% naszego czasu na gry przeznaczamy na produkcje, które mają około 7 lat. Cóż, ponadczasowość okazuje się być najlepszym wskaźnikiem tego, czy gra jest zwyczajnie dobra. A wy, w jakie starocie lubicie nadal grać?

Źródło: https://www.purexbox.com/news/2024/04/xbox-and-playstations-most-played-games-in-2023-were-averaging-seven-years-old

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie