Fortnite – sezon 5. Rozpoczęcie i wszystkie informacje, jakie wylądowały w sieci

Fortnite – sezon 5. Rozpoczęcie i wszystkie informacje, jakie wylądowały w sieci
Newsy PC Polecamy! PS4 XOne

Jeśli nie możecie doczekać się kolejnych nowości w grze od Epic Games, w tej wiadomości znajdziecie niezbędne informacje na temat Fortnite – sezon 5. Znamy datę rozpoczęcia oraz mamy kilka poszlak świadczących o multikulturowości nadchodzącego sezonu. Oczekiwana aktualizacja wyląduje na serwerach już jutro.

[AKTUALIZACJA – 12 lipca]

Wszystkie szczegóły sezonu 5 Fortnite oraz listę zmian najnowszej aktualizacji znajdziecie w tym miejscu.

[ORYGINALNA WIADOMOŚĆ]

Fortnite szykuje się obecnie do startu sezonu 5, a Epic Games tradycyjnie trzyma wszystkie atrakcje za szczelną kurtyną. Jednak pod koniec 4 sezonu deweloper zaczął podsycać zainteresowanie graczy, dając nam wskazówki odnośnie przyszłych atrakcji. Zanim do nich przejdziemy, zacznijmy jednak od najważniejszego, czyli premiery sezonu 5.

Fortnite – sezon 5 premiera – rozpoczęcie – zakończenie

Sezon 5 w Fortnite rozpocznie się już jutro (12 lipca) i tradycyjnie będzie trwał 10 tygodni. Zakończenie sezonu 5 wypada zatem na dzień 20 września. Każdy sezon w Fortnite posiada własny Karnet Bojowy, który kosztuje 950 V-dolców. Wirtualną gotówkę możemy zbierać w grze, lecz jeśli mamy jej za mało, zawsze można ją dokupić za prawdziwe pieniądze. Paczka zawierająca 1000 V-dolców kosztuje 39,99 zł.

Fortnite – sezon 5 – aktualizacja – nowości

Kto uruchomi 12 lipca Fortnite (po godzinie 10:00 serwery zostaną wyłączone, by wdrożyć zmiany sezonu 5) i pobierze nową aktualizację, ujrzy wszystkie nowości w pełnej krasie. Dzisiaj możemy opierać się jedynie na małych szczegółach całości, które serwował nam przez ostatnie dni deweloper i na tej podstawie domyślać się, jaki będzie nowy sezon.

Zacznijmy od najnowszego graficznego teasera od Epic Games. Deweloper przedstawił grafikę, na której możemy zobaczyć topór (pierwsza myśl – God of War!). Prawdopodobnie będzie on służył do zbierania surowców, z których budujemy konstrukcje w grze.

Inną ciekawą grafiką zwiastującą Fortnite sezon 5, jest maska, którą możecie zobaczyć poniżej. Przypomina ona Kitsune, czyli japońskiego mitycznego lisa, którego można nazwać odpowiednikiem europejskich skrzatów. Kitsune posiada magiczne zdolności, w tym umiejętność przyjmowania ludzkiej postaci. Stąd przypuszczenie, że Kitsune będzie nową skórką dla bohaterów Fortnite. Niektórzy gracze doszukują się też w omawianej grafice wizerunku Basteta – egipskiej bogini miłości, radości, muzyki, tańca, domowego ogniska, płodności, a także kotów. Kolorystyka maski wskazuje jednak bardziej na japońskie klimaty.

Zapowiedź sezonu 5 w Fortnite pojawiła się również w samej grze. Jeśli jesteście fanami tytułu, zapewne zauważyliście (lub przynajmniej słyszeliście) o pojawiających się na mapie atrakcjach w stylu dyliżansu oraz kotwicy:

Powyższe poszlaki prezentują totalnie odmienne klimaty – topór z nordyckiej mitologii, japońską maskę, a do tego dyliżans kojarzący się z Dzikim Zachodem (czyli stepowe klimaty) zestawiony z kotwicą, której żywiołem jest morze.

Zakładamy zatem, że sezon 5 w Fortnite będzie multikulturowy, co zresztą podkreśla w jakiś sposób samo Epic Games opisując go tajemniczo jako Zderzenie Światów.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie