For Honor – dodatkowe mapy i tryby za darmo! Ubisoft przedstawia nowych wojowników oraz fabułę gry

For Honor – dodatkowe mapy i tryby za darmo! Ubisoft przedstawia nowych wojowników oraz fabułę gry
Filmiki z gier Gry za darmo Newsy PC Polecamy PS4 XOne

Ubisoft informuje, że wszystkie tryby rozgrywki oraz mapy, które zostaną dodane do For Honor po premierze tytułu, będą darmowe. Nie wiadomo jednak, co z nowymi postaciami, o których twórcy gry nie wspomnieli. Możliwe, że za te trzeba będzie już zapłacić.

Poniżej znajdziecie natomiast świeżutkie zwiastuny For Honor. Pierwszy odnosi się do kampanii fabularnej, która opowie o konflikcie pomiędzy trzema frakcjami: Samurajami, Rycerzami oraz Wikingami.

Następnie możemy spojrzeć na trzech kolejnych wojowników. Na początek Rozjemczyni, której styl walki polega na kontrze. Ubisoft tłumaczy, że postać ta charakteryzuje się niewielkim zasięgiem, lecz ogromną mobilnością. Rozjemczynie są szybkie, zabójcze i potrafią wygrać walkę zanim przeciwnik zorientuje się, że stoją obok – czytamy w opisie filmiku prezentującego postać.

Kolejna postać reprezentuje wagę ciężką. Shugoki wydaje się być wolny i niezręczny, lecz musimy na niego uważać, ponieważ posiada siłę demona. Dróttinn to z kolei wojownik polegający na kontrataku.

Przypominamy, że premiera For Honor została zaplanowana na 14 lutego przyszłego. Zagramy na komputerach PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

For Honor – techniczna beta wystartowała. Kampania fabularna tylko online?

For Honor, choć nastawiony na rozgrywkę sieciową, zaoferuje również kampanię fabularną dla pojedynczego gracza, która wprowadzi nas w realia świata przedstawionego.

Jeden z graczy zapytał na oficjalnym forum Ubisoftu, czy również podczas takiej fabuły niezbędne będzie połączenie z siecią. – Możemy potwierdzić, że For Honor zaoferuje wyłącznie doświadczenia online. Niektóre elementy progresji są współdzielone przez całą historię oraz tryby sieciowe. Gracze będą musieli być podłączeni do internetu przez cały czas grania w For Honor – odpowiada przedstawiciel Ubisoftu, cytowany przez serwis DSO Gaming.

Jak zatem widzicie, nie pogramy w For Honor nawet w kampanię bez dostępu do sieci.

Warto również przypomnieć, że wczoraj (14 grudnia) wystartowały techniczne testy beta For Honor, które potrwają do 19 grudnia. Dotyczy to jedynie komputerów PC i jeśli chcecie spróbować szczęścia, może akurat uda Wam się pograć. By mieć na to szansę, należy zarejestrować się na tej stronie.

Ubisoft zaznacza, że osoby przystępujące do testów są objęte klauzulą poufności, zatem nie mogą publikować żadnej rozgrywki czy screenów. Oznacza to tyle, że nie mamy co liczyć na nowe materiały z rozgrywki For Honor.

For Honor – co z obiecaną funkcją gry na podzielonym ekranie? Deweloper zmienia plany

Tryb podzielonego ekranu został wycięty z For Honor – ujawnili na początku października deweloperzy ze studia Ubisoft Montreal w rozmowie z serwisem IGN.

Zdecydowaliśmy się w tym tygodniu wyciąć z For Honor opcję split-screen. Możliwość gry na podzielonym ekranie bardzo się nam podobała, lecz kiedy zobaczyliśmy, ile trzeba jeszcze zrobić przy sieciowej kooperacji, podjęliśmy tę trudną decyzję. Teraz możemy skupić się na dopracowywaniu wszystkich pozostałych funkcji na poziomie AAA i upewnić się, że dostarczymy Wam niesamowite doświadczenie – tłumaczy Stephane Cardin, producent For Honor.

Kooperacja zatem pozostanie w For Honor, lecz nie pobawimy się grając ze znajomym na kanapie przy jednej konsoli oraz z jedną kopią gry.

Przypominamy, że wcześniej deweloperzy obiecywali wsparcie funkcji grania kanapowego we wszystkich trybach For Honor podkreślając, że jest to absolutnie kluczowy element produkcji. Jak widzicie, plany potrafią się diametralnie zmienić.

Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie