Final Fantasy XIV - grafika

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Final Fantasy XIV niedługo wróci do sprzedaży. Square zwiększa pojemność serwerów

Twórcy Final Fantasy XIV ogłosili, że tytuł wkrótce wróci do sprzedaży cyfrowej. Każdy chętny gracz będzie mógł niedługo kupić grę.

Final Fantasy XIV wróci do sprzedaży już 25 stycznia. Trzeba jednak zaznaczyć, że Square może ponownie zawiesić sprzedaż gry, jeśli wspomniane problemy ponownie wystąpią.

Produkcja nie była dostępna w sprzedaży od połowy grudnia, ponieważ serwery nawiedzały ciągłe kolejki i problemy z łącznością. Dodatkowo podobna (choć nie identyczna) sytuacja miała miejsce w lipcu zeszłego roku.

W przypadku, gdy serwery będą nadal doświadczać ekstremalnych poziomów przeciążenia, możemy rozważyć ponowne zawieszenie sprzedaży cyfrowej. Jesteśmy świadomi, że niektóre Światy doświadczają dużego ruchu na serwerach w godzinach szczytu i chociaż niektórzy mogą uznać decyzję o wznowieniu sprzedaży za przedwczesną, prosimy o wyrozumiałość w tej sprawie.

– poinformował producent i reżyser gry, Naoki Yoshida, na blogu FFXIV

W planach jest też wznowienie rejestracji do darmowego okresu próbnego Final Fantasy XIV, ale nastąpi to dopiero po dłuższym okresie monitorowania działania serwerów. Na razie nie podano dokładnej daty.

Potwierdzono też, że wirtualne światy przyjmą większą liczbę osób. Square Enix znacznie rozbudowało serwery FFXIV, dzięki czemu więcej osób będzie mogło zaangażować się w rozgrywkę bez większych komplikacji. Dotyczy to Europy, Ameryki Północnej i Japonii.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.9
Rated 2.9 out of 5
2.9 out of 5 stars (based on 79 reviews)
Excellent43%
Very good5%
Average3%
Poor1%
Terrible48%