Final Fantasy XIV Online - bohater z ogromnym mieczem

Michał Wieczorek

Od najmłodszych lat pasjonat game devu i największy w Polsce fanboy Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.

0 komentarzy

Gra tak popularna, że wyprzedały się nawet cyfrowe kopie

Ogromne zainteresowanie Final Fantasy XIV Online sprawiło, że gra w edycji cyfrowej w ostatni tymczasowo zniknęła ze sprzedaży. W momencie pisania tego artykułu każdy może już z powrotem zakupić grę.

Jak widać po tytule tego artykułu, wygląda na to, że cyfrówki też mogą się wyprzedać. Nie mam tutaj na myśli sprzedaży kluczy w jakimś zewnętrznym sklepie internetowym, ale dystrybucję bezpośrednio ze strony wydawcy. Poniżej możecie zobaczyć screeny udokumentowane przez użytkowników Reddita, które potwierdzają, że taka sytuacja rzeczywiście miała miejsce w ostatnich dniach:

Jak informuje Destructoid, rzecznik prasowy Square Enix potwierdził, że na ten moment serwery tytułu są przygotowane na przyjęcie kolejnych graczy, a gra wróciła do normalnej sprzedaży. Najpewniej wydawca w międzyczasie dostosował swoją infrastrukturę sieciową, aby ta wytrzymała jeszcze większe obciążenie.

Możecie się zastanawiać, co mogło wywołać aż tak duże zainteresowanie tym MMORPG, skoro jego premiera miała miejsce w 2010 roku. Cóż, powodów jest kilka. Między innymi dużo fanów WoW-a przenosi się ostatnio do czternastego Finala. Produkcja od Square Enix zresztą za niedługo ma otrzymać spore rozszerzenie o tytule Endwalker, które bez wątpienia jest bardzo wyczekiwane przez tamtejszych graczy.

Być może jest to też zasługa pozostałych hitów na licencji Final Fantasy, będących obecnie w produkcji. Niedawno przecież zapowiedziano FF Origin, a posiadacze PS5 dalej czekają na FF VII Remake Integrade.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się