Final Fantasy VII Remake – postacie zostaną, ale mechanika rozgrywki się zmieni

Square Enix odsłania kolejne szczegóły na temat nadchodzącego remake’u Final Fantasy VII.

Tetsuya Nomura w rozmowie z dziennikarzami Famitsu podaje, że w Final Fantasy VII Remake pozostaną wszystkie postacie z oryginalnej wersji gry. Nie są też planowani nowi bohaterowie. Twórcy chcą być wierni pierwowzorowi. Największe zmiany dosięgną strony wizualnej. Jak podaje Tetsuya Nomura, gra ma wyglądać na bardziej rzeczywistą. To, co mieliśmy okazję zobaczyć podczas E3 2015 jest doskonałym przykładem. Wygląda na to, że w Final Fantasy VII Remake nie zobaczymy już kanciastych postaci podczas rozgrywki. Co ciekawe, grafika ma być jeszcze lepsza niż na zwiastunie.

To jednak nie wszystko. Tetsuya Nomura zdradza, że zmianie ulegnie mechanika rozgrywki, która także ma być bardziej rzeczywista. Kto wie, czy całkowicie nie przebudują systemu na wzór tego, co mamy we współczesnych grach RPG (Wiedźmin 3, Bloodborne, Dark Souls, Skyrim). Odejście od systemu turowego podczas walk, byłoby naprawdę ogromną zmianą. Czy na plus? Zależy jak twórcy podejdą do nowego rozwiązania.


Do tej pory Square nie potwierdziło, czy Final Fantasy VII Remake ukaże się także poza PlayStation 4. Jak twierdzi Tetsuya Nomura, inne platformy nie zostały jeszcze wybrane.

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.

3 Shares
Share3
+1
Tweet