Zbadali, które miejsce z gier wideo jest najlepsze do życia. Wiedźmin, Skyrim i Diablo na liście

Wiedźmin, Diablo czy Skyrim? Zbadali, gdzie najlepiej byłoby zamieszkać
Newsy PC PS3 PS4 PS5 Switch X360 Xbox Series XOne

Sieć Currys przeprowadziła analizy miejsc różnych krain i światów w grach wideo. Wybrali najlepsze z nich, a na liście znalazł się m.in. Wiedźmin i Skyrim.

Brytyjska sieć sklepów z elektroniką postanowiła przeprowadzić bardzo interesującą analizę. Wzięto pod lupę 10 najlepiej sprzedających się gier RPG i zastosowano do nich szereg obliczeń. Zbadano przede wszystkim koszty życia, bezpieczeństwo, możliwość zatrudnienia i zarobku, a także dodatkowe atrakcje w wolnym czasie.

Wiedźmin a może Diablo? Gdzie warto zamieszkać?

Stworzyliśmy ocenę kosztów życia na podstawie takich wskaźników jak koszt kufla [piwa], koszt pokoju i koszt transportu. Dodaliśmy jeszcze cztery inne wskaźniki (takie jak bezpieczeństwo i możliwości zatrudnienia), aby stworzyć całkowity wynik dotyczący warunków życia, a następnie porównaliśmy go z 10 najlepiej sprzedającymi się grami fabularnymi (RPG), aby znaleźć najlepszą grę, w której można „zamieszkać”. Skorzystaliśmy również z pomocy eksperta-ilustratora, Jamiego O’Neilla, aby je ożywić.

czytamy na stronie rankingu

Ze wszystkich przebadanych gier, zdecydowanie najlepiej wypadł TES V: Skyrim. Hit od Bethesdy okazał się zdobyć 28,7 z 50 punktów w ogólnej ocenie jakości życia. Niestety, pod względem kosztów wypadł dopiero na czwartym miejscu – w Skyrim faktycznie jest dość drogo. Okazuje się jednak, że w miastach jest bardzo bezpiecznie (dzięki strażnikom). Do tego mieszkańcy mogą liczyć na przytłaczającą liczbę aktywności w wolnym czasie. No i znajdziemy tu sporo okazji do zarobku (to znaczy – misji do wykonania).

Skoro Skyrim wypadł najlepiej, to co okazało się najgorsze? Otóż nie warto interesować się ewentualną przeprowadzkę na Pandorę z Borderlands 2. Nie tylko nie da się tam niemal nic zarobić, ale jest niebezpiecznie, a możliwości zarobku również nie ma za dużo. Na drugim miejscu w kategorii „najlepszych miejsc do życia” znajdziemy Monster Hunter: World, głównie z racji niskich kosztów życia.

Novigrad nie zawsze najlepszy

Zaraz później na liście uplasowało się World of Warcraft (gdzie jest wręcz za dużo do roboty), a dopiero potem jest Wiedźmin 3. Tytuł od CD Projekt RED wypadł świetnie pod względem darmowego transportu (Płotka), niskich kosztów życia i możliwością dekorowania własnych wnętrz. Co ciekawe, nasza redakcja również przeprowadziła niegdyś podobne badania. Jeden z naszych kolegów sprawdził, jak mają się koszty życia w Novigradzie do tych znanych z „naszej”, polskiej rzeczywistości. Jeżeli jesteście zainteresowanie tematem – odsyłam do tego artykułu.

Wracając do głównego rankingu – za Wiedźminem 3 jest Pokemon (bezpieczeństwo) i Diablo III. Sanktuarium wydaje się świetnym miejscem pod względem możliwości znalezienia pracy, ale jest tam koszmarnie drogo i niebezpiecznie. Na samym końcu uplasował się remake Final Fantasy VII, gdzie zdecydowanie nie można mówić o bezpieczeństwie. Midgar rekompensuje to jednak sporą liczbą aktywności i ludzi do poznania. Na stronie rankingu znajdziecie także więcej informacji, w tym przyjętą metodologię badań.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie