Final Fantasy VII Remake – ekskluzywność dla PS4 czasowa. Wiemy, kiedy się kończy

Final Fantasy VII Remake będzie grą ekskluzywną na PlayStation 4 przez okrągły roczek. Koniec “wyłączności” ujawnia nowa okładka gry, którą publikuje Square Enix.

W Sieci pojawiła się zaktualizowana okładka Final Fantasy VII Remake i warto dokładnie się jej przyjrzeć. W prawym dolnym rogu umieszczono znaczek “PlayStation Exclusive” z dopiskiem “Zagraj w pierwszej kolejności na PS4”. Najmniejszą czcionką dodano, że ekskluzywność dla konsoli Sony kończy się w dniu 3 marca 2021 roku.

Final Fantasy VII Remake zawita na innych platformach

Zatem można podejrzewać, że Final Fantasy VII Remake pojawi się np. na Xbox One oraz PC, a data premiery dla tych sprzętów została ustalona na 3 marca 2021 roku. Można, ponieważ Square Enix nie ujawnił, na jakie systemy, poza PlayStation 4, gra zostanie wydana.

Siódma część serii FF kojarzy się nam przede wszystkim z pierwszą konsolą PlayStation, na której wielu z nas po raz pierwszy poznawało przygody Clouda. Tytuł wymiatał pod względem fabuły, a i graficznie prezentował się nadzwyczaj dobrze. Nic zatem dziwnego, że Sony zagarnęło dla siebie remake’a choćby na rok.

Final Fantasy 7 Remake

Premiera Final Fantasy VII Remake na PS4 nastąpi 3 marca 2020 roku.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.