Final Fantasy 7 będzie na PlayStation 4 w dwóch wersjach. Na remake trochę poczekamy

Square Enix zaskakuje. Poinformował, że na PlayStation 4 Final Fantasy 7 będzie w dwóch wersjach. Jako zapowiedziany na E3 2015 remake a także remaster. Jaka różnica? Spora!

Square Enix już od dawna nosiło się z zamiarem stworzenia na PlayStation 4 remastera Final Fantasy 7. Chodzi dokładnie o przeniesienie wersji HD wydanej w 2013 roku na PC za pośrednictwem platformy Steam (oryginalna wersja na początku pojawiła się na PSX-ie w 1997 roku i rok później na PC). Teraz twórcy potwierdzili, że remaster Final Fantasy 7 trafi na PS4 jeszcze w tym roku.

Co zatem z hucznie zapowiedzianym Final Fantasy 7 Remake? Otóż na tę produkcję zapewne jeszcze trochę poczekamy. Twórcy nie podają w ogóle przybliżonej daty premiery, ale biorąc pod uwagę, że jednocześnie tworzą kilka gier (FF 7 Remaster, czy Kingdom Hearts 3), to pewnie Remake ukaże się nie prędzej jak w przyszłym roku, a pewniejsza jest nawet premiera za dwa lata. Dlaczego zatem producent zdecydował się na zapowiedź gry w bardzo wczesnej fazie produkcji?


– Na PS4 pojawia się coraz więcej tytułów i mamy nadzieję, że ogłoszenie remake’u Final Fantasy 7 zachęci kolejne osoby do zakupu sprzętu obecnej generacji – twierdzi reżyser Tetsuya Nomura w rozmowie z Eurogamerem

Final Fantasy 7 Remaster będzie więc tylko portem wersji HD wydanej na PC dwa lata temu. Z kolei Remake zapowiada się na całkowite odświeżenie grafiki i w zasadzie zbudowanie gry od nowa.

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.

8 Shares
Share8
+1
Tweet