Film Uncharted z fabułą, “którą chciałoby opowiedzieć Naughty Dog”

Film Uncharted rodzi się w bólach, lecz możliwe, że obecny reżyser doprowadzi projekt do końca. W jednym z niedawnych wywiadów powiedział on, dlaczego nie chce zrobić remake’u historii, jaką znamy z gier.

Filmy oparte na grach wypadają zazwyczaj średnio lub naprawdę kiepsko, dlatego jesteśmy naprawdę ciekawi, co wyjdzie z przeniesienia na kinowe ekrany serii Uncharted. Film z Nathanem Drake’m zadebiutuje na dużym ekranie pod koniec 2020 roku i jak podkreśla reżyser Dan Trachtenberg, nie będzie starał się kopiować gier.

Film Uncharted pójdzie swoją drogą

Dan Trachtenberg powiedział w rozmowie z redaktorem serwisu GamesRadar, dlaczego nie chce po prostu zrobić remake’u (scena po scenie) historii z gry. – Zostałem poproszony o różne wersje tej opowieści, lecz nigdy nie byłem nią zainteresowany, ponieważ nie chciałem odtwarzać gry – mówi Trachtenberg. Zamiast kopiowania w kinie Uncharted 4 lub innej części serii, w filmie pojawi się Nathan Drake, grany przez Toma Hollanda (Człowieka Pająka z filmu Spider-Man: Homecoming), w okresie sprzed pierwszej odsłony Uncharted, czyli Fortuny Drake’a.

Dan Trachtenberg uważa, że w ogóle nie warto dokonywać adaptacji gier wideo, jeśli chcemy po prostu skopiować to, czym jest wirtualna rozgrywka. Reżyser twierdzi, że widzowie otrzymują wówczas o wiele uboższe doświadczenia niż te, które sami przeżywają w tak niewiarygodny sposób.

Trachtenberg wydaje się być bardzo pewny siebie, jeśli chodzi o najnowszą przygodę Nathana Drake’a. Tak bardzo, że mówiąc o filmie stwierdził: jeśli studio Naughty Dog zdecydowałoby się na kolejną grę Uncharted z udziałem Nate’a i Sully’ego… historia tego filmu jest prawdopodobnie historią, którą chcieliby opowiedzieć. Reżyser daje nam zatem do zrozumienia, że fabuła filmu będzie przynajmniej tak dobra jak opowieści, które zostały przedstawione w grach. No cóż – oby tak było.

Przypominamy, że data premiery filmu Uncharted została zaplanowana na 18 grudnia 2020 roku. Nathan Drake wraz ze swoim przyjacielem Victorem Sullivanem i dziennikarką Eleną Fisher wyruszą na poszukiwania El Dorado.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.