Film Uncharted – słowa Neila Druckmanna o scenariuszu trochę niepokoją

Ciekawe, na jakim poziomie będzie stał film Uncharted…

Na początku stycznia świat obiegła wiadomość, że scenariusz do filmu Uncharted został ukończony. Nie poznaliśmy oczywiście szczegółów fabuły, lecz sam fakt, że tak ważny etap w produkcji filmu został zamknięty, przyjęliśmy z wielką radością.

Można było podejrzewać, że skoro filmowa adaptacja powstaje w oparciu o gry studia Naughty Dog, ktoś z ekipy dewelopera przyjrzał się skryptowi scenariusza. Czy rzeczywiście tak było?

Film Uncharted otrzymał w Stanach Zjednoczonych kategorię wiekową R. Oznacza to tyle, że jeśli osoba poniżej 17. roku życia będzie chciała pójść na seans do kina, to tylko w towarzystwie rodzica bądź dorosłego opiekuna. Filmy oznaczone R-ką zawierają pewne elementy dla dorosłych i zachęca się rodziców, by przed posadzeniem swojej pociechy przed wielkim ekranem sami zapoznały się z produkcją.

Jeden z fanów Uncharted zapytał Neila Druckmanna poprzez serwis Twitter, dlaczego film z Nathanem Drake’m otrzymał kategorię R. Druckmann odpowiada: Nikt w Naughty Dog nie czytał scenariusza. Nie mam pojęcia, o czym będzie ten film, nie mówiąc o tym, w jakim tonie zostanie utrzymany.

Jak zatem widać, gry Uncharted a film Uncharted to zupełnie inna bajka i jesteśmy naprawdę ciekawi, czy bez zaangażowania w projekt samego Naughty Dog wyjdzie z tego naprawdę porządny i satysfakcjonujący film. Oby… Wszystko w rękach scenarzysty, którym jest Joe Carnahan (Drużyna A, Przetrwanie).

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.