Cały film Five Nights at Freddy’s za darmo w internecie? Tak, na Spotify

Film Five Nights at Freddy's za darmo na Spotify | Newsy - PlanetaGracza
Filmy Filmy i seriale Newsy Newsy Platformy

Film Five Nights at Freddy’s dostępny jest za darmo na Spotify. Tak, ktoś wrzucił do serwisu piracką wersję w formie podcastu. Też nie rozumiem.

Takie rzeczy nie dzieją się zbyt często. Ktoś wrzucił na Spotify cały ubiegłoroczny kinowy hit. Nie ma mowy o legalnej wersji. Dlatego też nie znajdziecie tu linka.

Film Five Nights at Freddy’s na Spotify

Najpierw moglibyście pomyśleć, że Spotify ma jakieś plany związane z podbojem rynku SVOD, ale nic takiego nie ma miejsca. Gracze i fani filmów na Reddicie zauważyli, że w największym portalu muzycznym można obejrzeć cały filmu Five Nights at Freddy’s. Ubiegłoroczny horror od Blumhouse zarobił na całym świecie ponad 300 mln dolarów, przez co stał się wielkim hitem, mimo skrajnie złych ocen krytyków.

Najstarszy post związany z odkryciem filmu w formie podcastu na Spotify datowany jest mniej więcej na miesiąc w tył. Oznacza to, że nie ma mowy o nowym zjawisku, ale dzieje się to regularnie. Gracze pytają, kto do cholery wrzucił film FNAF do streamingowej usługi muzycznej, ale jeszcze nikt się nie przyznał. Jak donosi The Gamer, podcast miałby reklamować kanał na YouTubie “AldiCool1Gaming”, ale link do niczego nie prowadzi. Ponadto nie ma konta z taką nazwą. Istnieje więc szansa, że ktoś wrzucał pirata także na YT, ale szybko go usunięto i najpewniej zbanowano całe konto.

Spotify najwyraźniej nie radzi sobie tak dobrze z usuwaniem kradzionych materiałów. To ciekawa sytuacja, bo przypomniała internautom, że Spotify faktycznie pozwala na hostowanie także filmów wideo. Wraz z napisami i dźwiękiem powoduje to, że da się obejrzeć tak naprawdę cały film, a nie tylko go wysłuchać. Szczerze przyznam, że sam też o tym regularnie zapominam.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie