John Carpenter wraca do reżyserii po 13 latach. Oto zwiastun serialu Suburban Screams

John Carpenter wraca do reżyser po 13 latach. Oto zwiastun jego serialu
Filmy i seriale Newsy Newsy Platformy Premiery/zapowiedzi Seriale

John Carpenter po bardzo długiej przerwie w reżyserii wraca na stołek dzięki John Carpenter’s Suburban Screams. To pierwsze serial reżysera.

Ostatnim reżyserskim osiągnięciem legendy horrorów był film Oddział z 2010 roku. Nie zdobył on niestety zbyt dobrych not, więc gwiazda twórcy Halloween czy Coś nieco przygasła. Przez lata reżyser tworzył muzykę, klipy, a także grał w gry wideo. Od dawna mówił o chęci wyreżyserowania filmu Dead Space (który podobno powstaje), ale teraz wiemy, że zajął się czymś innym.

John Carpenter powraca

Po tak długiej przerwie powraca za sprawą serialu John Carpenter’s Suburban Screams wyprodukowanego dla platformy Peacock. Wyreżyserował on jeden odcinek z 6-odcinkowej serii, pełni też funkcję producenta. Jakby tego było mało, zajął się stworzeniem soundtracku produkcji.

Suburban Screams nie będzie jednak klasycznym fabularyzowanym serialem, a quasi-dokumentem z fabularnym podszyciem. Co ciekawe, nie znajdziemy tu scenariusza, a wszystko wydarzenia zostaną opowiedziane ustami ich prawdziwych bohaterów.

Przebojowy, nieskryptowany serial – antologia grozy autorstwa legendarnego reżysera, scenarzysty i producenta Johna Carpentera. Serial odkrywa mroczne sekrety i niewypowiedziane zło, które czasami czai się pod powierzchnią skąpanych w słońcu ulic, wypielęgnowanych trawników i przyjaznych sąsiadów z przedmieść. Każdy odcinek skupia się na jednej prawdziwej opowieści grozy, opowiedzianej przez prawdziwych ludzi, którzy ją przeżyli. Ich relacje z pierwszej ręki ożywają dzięki wysokiej jakości filmowym scenom, klipom informacyjnym, zdjęciom domowym i materiałom archiwalnym, łącząc wizualny język horrorów z narzędziami i technikami filmów dokumentalnych, tworząc wyjątkowo przerażające doświadczenie dla widzów

– zapowiada Peacock (za Bloody Disgusting)

W sieci pojawił się zwiastun serialu, który zapowiada prawdziwą gratkę dla fanów “rzeczywistych” koszmarów. Ciężko jednak stwierdzić, jak bardzo postawiono na “realizm”, choć wygląda na to, że Carpenter faktycznie zainteresował się prawdziwymi historiami rodem z horrorów. W każdym razie seria zadebiutuje 13 października na platformie Peacock. Nie wiemy, czy trafi do Polski, ale istnieje taka szansa dzięki SkyShowtime, którego część oferty stanowią właśnie produkcje wspomnianego serwisu streamingowego.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie