“Coś” Carpentera powraca jako gra. Takiego ogłoszenia się nie spodziewaliśmy

Newsy PC PS5 Switch Xbox Series

Kultowy film “Coś” w reżyserii Johna Carpentera już doczekał się growej adaptacji na PC, PS2 i Xbox, ale teraz ma ona powrócić w formie remastera.

Carpenter to uznawany współcześnie za legendę branży twórca horrorów, który nie ma szczęścia do gier wideo, bo wiele stworzonych przez niego marek powinno dostawać kolejne growe wersje, lecz nic takiego nie ma miejsca. W przeszłości sporo IP reżysera było branych na warsztat, a ostatnio dostaliśmy informację o anulowaniu “Ucieczki z Nowego Jorku”. Przynajmniej fani biorą sprawy w swoje ręce, wydając krótkie pokazówki w stylu “Coś”.

“Coś” powraca i to jak!

Uznane studio Nightdive specjalizuje się w wydawaniu remasterów kultowych tytułów, często tak dopracowanych, że trafią w gusta nawet tych graczy, którzy niekoniecznie lubią się ze “starociami”. Deweloperzy stworzyli też opracowywanego przez wiele lat remake’u System Shock, ale patrząc na ich dotychczasową formę wydawniczą, raczej stawiałbym, że nowe ogłoszenie będzie tak naprawdę remasterem, a nie remake’iem.

Mimo wszystko i tak warto na to czekać, bo mówimy o gdzieniegdzie kultowej pozycji z czasów PS2 i Xboksa. Dziś może tytuł ten został już nieco zapomniany, ale nadal uchodzi za udany horror, nie tylko dla fanów filmu. Sama historia opowiada nam losy Kapitana Blake’a tuż po wydarzeniach przedstawionych w oryginalnym dziele.

Nightdive Studios nie potwierdziło oficjalnie, że dostaniemy zapowiedź związaną z The Thing, ale to praktycznie pewne. Studio wrzuciło na swoje social media obrazek z wycinkiem facjaty z okładki gry sprzed lat.

Gra ma dostać zapowiedź w trakcie IGN Live, które odbędzie się już dzisiaj, czyli w piątek 7 czerwca 2024 roku. Na więcej szczegółów radzę zaczekać.

Źródło: Twitter

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie