Które kraje najbardziej kochają gry FIFA? Polska na podium!

FIFA
Newsy PS4 PS5 Switch Xbox Series Xbox Series S XOne

Seria gier FIFA towarzyszy graczom od kilku dekad, dostarczając cyfrowej piłki nożnej na PC i konsole. Choć w tym roku mieliśmy już do czynienia z EA Sports FC 24, to marka z popularną nazwą nadal jest w świadomości graczy. Przeprowadzono analizę na temat tego, który kraj kocha ją najbardziej. Okazuje się, że Polska jest bardzo wysoko. Mamy miejsce na podium!

Seria FIFA w sercach Polaków

Casino Alpha z Wielkiej Brytanii przeprowadziło badanie, analizując liczby wyszukiwań i trendy internetowe poszczególnych państw. Brano pod uwagę hasła związane z marką FIFA i grami wideo jednocześnie, dlatego mamy pewność, że wyniki pochodziły od graczy. Chcąc uniknąć błędów pomiarowych, wyniki analizowano na bazie ostatnich 3 miesięcy roku. W przypadku każdego kraju liczbę wyszukiwań dostosowano do ludności, a następnie pomnożono przez 100 000. W ten sposób powstał ranking 10 krajów, w których gry FIFA kochają najmocniej:

  • Wietnam
  • Polska
  • Portugalia
  • Holandia
  • Wielka Brytania
  • Szwecja
  • Chile
  • Francja
  • Dania
  • Hiszpania

Jak widać, Polska prześcignęła w rankingu piłkarskie potęgi i zanotowała wysokie, drugie miejsce. Popularność serii FIFA w naszym kraju nie dziwi, choć umiejscowienie na drugim miejscu na świecie to spore zaskoczenie. Z drugiej strony na pewno nie raz sami wpadliśmy w piłkarski szał, grając do późna w… no właśnie. Alternatyw było niewiele, a piłka nożna to w naszym kraju popularny sport. FIFA jest z nami od dawna i ma się dobrze. Teraz jako EA Sports FC 24.

Ciekawe, czy polscy fani są skonfundowani na widok tegorocznej gry piłkarskiej od EA. W UK zauważono znaczny spadek sprzedaży pudełkowej edycji, choć powodem może być zwyczajnie rozwój dystrybucji cyfrowych, nie zaś zmiana nazwy.

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie