FIFA w rękach firmy-matki Rockstar Games? Take-Two nie potwierdza, ale też nie zaprzecza

EA Sports - FIFA 22 - odbicie główką - PG
Newsy PC PS4 PS5 Switch Xbox Series XOne

Niedawno potwierdzono, że seria gier FIFA opuści studia EA i będzie musiała znaleźć nowego dewelopera. Jako jednego z potencjalnych kandydatów do przejęcia marki wskazuje się Take-Two, czyli firmę, do której należy Rockstar Games.

Szef Take-Two odniósł się do spekulacji i stwierdził, że firmie zależy na rozwinięciu swojego katalogu gier sportowych. TT nie ma jednak na razie żadnych konkretnych planów do ogłoszenia i na ten moment nie określa jasno chęci przejęcia praw do gier sygnowanych logo słynnej organizacji. Oczywiście nikt niczemu nie zaprzecza.

Zdecydowanie jesteśmy zainteresowani rozszerzeniem naszych możliwości w grach sportowych, a FIFA ma wspaniałą markę i ogromną siłę przebicia, ale obecnie nie mamy żadnych planów w tym zakresie.
Cóż, zauważyliśmy (możliwość przejęcia licencji FIFA – red. ) i zawsze staramy się rozważnie podchodzić do naszych interesów.

– powiedział prezes Take-Two, Strauss Zelnick
Źródło: IGN

Take-Two ma pod sobą 2K, które wypuszcza na rynek gry bazujące na licencjach WWE, NBA, PGA i NFL. Firmie brakuje w katalogu gier związanych z piłką nożną, więc chyba nikt by się nie zdziwił, gdyby ostatecznie zgarnęła dla siebie umowę z Międzynarodową Federacją Piłki Nożnej.

2K ma wydać też gry sportowe z… klockami LEGO. W planach jest gra wyścigowa oraz właśnie piłkarska produkcja. Do kompletu brakuje tylko bardziej realistycznego tytułu z futbolem w roli głównej.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie