Kylian Mbappe zaprezentowany w FIFA 22

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

FIFA od EA coraz bliżej zmiany nazwy. Konflikt z federacją się nasilił?

Od października coraz częściej słyszymy, że seria FIFA od EA Sports może za jakiś czas zmienić nazwę. Znany wydawca gier znów wspomina o swoich problemach z federacją.

Szef piłkarskiej marki EA, David Jackson, stwierdził, że korporacja nie jest pewna co do tego, czy będzie dalej kontynuować swoją serię pod dotychczasową nazwą – podaje serwis PushSquare. Sytuację EA oraz znanej organizacji opisuje się jako „gorzki spór”, co zdecydowanie nie napawa optymizmem. Jednocześnie Jackson przewiduje, że ewentualna zmiana nazwy cyklu nie wpłynęłaby znacząco na dalszą sprzedaż gier.

Sama organizacja FIFA niedawno ogłosiła, że rozgląda się za kolejnymi partnerami do współpracy na rynku gier wideo. Dało to jasno do zrozumienia, że porozumienie z Electronic Arts staje się coraz mniej prawdopodobne.

Cały spór miał wyniknąć przez to, że FIFA rzekomo zażądała od EA ogromnej sumy za przedłużenie praw do nazwy. Czteroletni okres od końca do początku kolejnych Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej kosztowałby Elektroników aż miliard dolarów. Taka ogromna kwota jest najwyraźniej za duża nawet dla jednego z największych wydawców gier wideo na świecie.

Oczywiście nie oznacza to, że piłkarska seria EA zniknie z rynku. Niedawno firma zarejestrowała znak towarowy „EA Sports FC” i niewykluczone, że to właśnie pod taką nazwą zadebiutują odsłony mające się ukazać za parę lat.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.9
Rated 2.9 out of 5
2.9 out of 5 stars (based on 64 reviews)
Excellent42%
Very good5%
Average2%
Poor1%
Terrible50%