FIFA 23 już nie obrazi graczy, jeśli słabo grają. Można wyłączyć “krytyczny komentarz”

FIFA 23 nie urazi ego słabszych graczy. Można wyłączyć krytykę
Newsy PC PS4 PS5 Switch Xbox Series XOne

Ego wielu graczy nie ucierpi w trakcie rozgrywek FIFA 23. EA zadbało o specjalną opcję “wyłączenia krytycznego komentarza”, choć nie zawsze ona działa.

FIFA 23 dziś oficjalnie debiutuje dla wszystkich graczy, którzy ponownie nie mogli się doczekać, aby wsiąknąć w ten popularny sport rywalizacyjny. Piłka nożna ponoć jeszcze nigdy nie była tak piękna. Warto przy tym zaznaczyć, że to ostatnia część tej serii. EA porzuciło licencję FIFA i zajmie się od teraz tworzeniem własnej marki. Jak bardzo będzie się różnić od legendarnej serii? Tego nie wiemy, ale istnieje szansa, że nie aż tak bardzo.

Tegoroczna część marki oferuje parę ciekawych dodatków i ulepszeń. Największą nowością z pewnością są kobiece kluby, obecne w grze po raz pierwszy w historii. Oprócz tego mniej profesjonalni gracze mogą wyłączyć… “krytyczny komentarz” w trakcie gry. Tak jest, Electronic Arts zadbało, aby ego graczy nie ucierpiało za bardzo, gdy im nie idzie.

Opcja ma szczególnie dużo sensu dla nowych, niedoświadczonych graczy lub dzieci. W końcu będą mogli oni w spokoju oddać się potyczkom na boisku piłkarskim. Żaden “negatywny” komentarz nie będzie ich niepokoił. Profesjonalni gracze i wieloletni fani marki też na tym skorzystają, jeśli akurat będą mieć takie życzenie. Brzmi świetnie, ale trzeba pamiętać o zjawisku “konstruktywnej krytyki”. Kompletne zamknięcie się na komentarze dotyczące słabej gry naszych zawodników może negatywnie wpłynąć na to, jak uczymy się grać. Dlatego lepiej uważać z tą opcją.

Eurogamer informuje jednak, że wyłączenie krytyki nie zawsze działa. Otóż filtr średnio radzi sobie z rozgrywkami w meczach FIFA Ultimate Team Division Rivals. Jeżeli to faktycznie bug – EA zapewne niebawem go naprawi. Warto zaznaczyć, że włączenie tej opcji nie wpłynie na inne komentarze, w tym pozytywne. Swoją drogą, za 4 godziny (w momencie pisania tego artykułu) w internecie odbędzie się premiera nowego zwiastuna gry.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie