Na międzynarodowej okładce FIFA 23 po raz pierwszy w historii pojawi się kobieca zawodniczka

FIFA 23 z ogromem nowości. Twórcy omawiają grę na gameplayu
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series XOne

FIFA się rozwija, choć seria już się kończy. FIFA 23 Ultimate Edition będzie miało na międzynarodowej okładce dwójkę piłkarzy. To pierwszy raz w historii, gdy uświadczymy na niej kobiecą zawodniczkę.

Electronic Arts pochwaliło się oficjalną międzynarodową okładką dla FIFA 23 Ultimate Edition. Nagle, po tylu edycjach gry i obrośnięciu w legendę, twórcy postanowili umieścić tam kobiecą zawodniczkę. To zarazem pierwszy raz w historii marki, gdy taka sytuacja ma miejsce (nie licząc regionalnych okładek). Chciałoby się rzec: lepiej późno niż wcale. No bo z drugiej strony seria właśnie się kończy.

Na froncie nadchodzącej części znajdziemy więc francuskiego piłkarza pochodzenia kameruńskiego Kyliana Mbappé oraz Australijkę Sam Kerr z Chelsea. I to na razie tyle oficjalnych informacji o grze. EA zapowiedziało jednak, że więcej dowiemy się już jutro, tj. w środę 20 lipca. Wtedy do sieci trafić ma pierwszy zwiastun produkcji.

Drugą sprawą jest potencjalna data premiery, która wciąż pozostaje niewiadomą. W bazie danych Xbox natrafiono jednak na wzmianki o grze. Wedle przecieków FIFA 23 miałaby trafić do graczy już 30 września, choć może to być także placeholder. Dowiemy się tego zapewne jutro.

Przyszłość marki jest niepewna. Wiemy, że EA porzuca FIFĘ i stawia na autorskie podejście. Po wielu latach praktycznie nieprzerwanej piłkarskiej serii dostaniemy EA Sports FC. Ciekawe, jak wiele spopularyzowanych elementów znajdziemy w zupełnie nowym IP.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie