Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

FIFA 21 – poważny błąd ułatwia strzelanie bramek

FIFA 21 posiada pewien bardzo poważny błąd, który może psuć wrażenia z rozgrywki. Niedociągnięcie twórców umożliwia oszukanie mechanik gry.

Premiera nowej FIFY wzbudziła w graczach wiele różnych emocji. Choć nie jest to produkt idealny, to fani serii będą z pewnością czuli się jak w domu. Niestety, jeden aspekt gry nie spodoba się nawet najbardziej oddanym miłośnikom cyklu.

Youtuber Wrzzer odkrył pewien błąd, który może całkowicie zepsuć wrażenia z gry. Pozwala on na bezproblemowe strzelenie bramki z zrzutu rożnego, co w normalnych warunkach byłoby bardzo, ale to bardzo trudne do wykonania.

Aby wykorzystać niedociągnięcie musimy użyć do realizacji „rożnego” piłkarza z wysokim współczynnikiem punktów za podkręcanie piłki. Następnie wystarczy odpowiednio wycelować i wykonać akcję. Strzelenie gola jest niemal gwarantowane.

Choć można to traktować jako ciekawostkę, to wielu graczy trybu Ultimate Team nie będzie zachwyconych wykorzystaniem błędu. Jest to wszak swoiste oszustwo.

Teoretycznie można stwierdzić, że wykorzystanie błędu to po prostu kwestia dobrej znajomości mechanik gry. Warto pamiętać jednak, że wielu twórców, chociażby Valve, banuje swoich graczy za uporczywe korzystanie z bugów ułatwiających zwycięstwo.

Oby EA szybko zabrało się za łatanie niedociągnięcia. Gracze niezaznajomieni z tą „taktyką” mogą być niemile zaskoczeni, kiedy przegrają mecz w decydującym momencie przez wyjątkowo szczęśliwy rzut rożny.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się