FIFA 21 Ultimate Team

Bartłomiej Balcerzak

Miłośnik staroszkolnych gier RPG takich jak Baldur's Gate czy Planscape Torment a jednocześnie nowszych przedstawicieli tego gatunku z Mass Effectem na czele.

0 komentarzy

Zobacz zawartość paczek z kartami w grze FIFA 21!

Gracze będą mogli zajrzeć do paczek z kartami w FIFA 21. Klienci nie będą więc zmuszeni kupować kota w worku.

Wspomniana opcja zostanie udostępniona w ramach Festiwalu FUTbolu. Pojawi się wówczas możliwość zakupu paczek Preview i przejrzenia ich zawartości. Informacja ta pojawiła się na oficjalnej stronie EA (źródło):

Począwszy od 18 czerwca (godzina 18:00), przez cały okres trwania Festiwal FUTbolu, wprowadzamy całkowicie nowy sposób nabywania kart Ultimate Team – Paczki Preview. Te paczki pozwalają Ci zobaczyć całą ich zawartość, przed podjęciem decyzji o ich zakupie (za monety lub FIFA Points). Paczki Preview będą jedynym typem paczek dostępnym w czasie Festiwalu. Po zakończeniu tego wydarzenia, pozostałe rodzaje paczek będą znów dostępne.

Na stronie znajdziecie również szczegółowe instrukcje dotyczące sposobu skorzystania ze wspomnianej możliwości. Nie da się ukryć, że tego rodzaju rozwiązanie jest znacznie przyjaźniejsze dla graczy, aniżeli konieczność dokonywania zakupu w ciemno. Nie ma jednak szans aby elektronicy zrezygnowali z mikropłatności.

Statystki wskazują, że 31% całkowitego przychodu (około 1,62 $) Electronic Arts pochodziło z trybu FIFA Ultimate Team. Wiele osób chciałoby ukrócić nieetyczne (ich zdaniem) praktyki korporacyjnego giganta. Swoje zdanie w sprawie przedstawił były prezes EA Sports, który nie zgadza się ze stanowiskiem, że obecne rozwiązanie z nabywaniem kart to hazard (dowiedz się więcej). W jego opinii dokonując zakupu paczki z kartami, gracza zawsze otrzymają jakichś zawodników. Nie ma więc tutaj możliwości by przegrać. Inna sprawa, że bardzo często gracze nie są ukontentowani z wylosowanych piłkarzy, narzekając na bezwartościową zdobycz.

Kontrowersje wokół mikropłatności w grze FIFA 21

Na łamach naszego portalu wspominaliśmy, że problem uzależnienia od zakupów paczek z kartami jest dość częsty. Dotyczy to w dużej mierze młodszych osób, które dysponują wyłącznie gotówką rodziców. Nic więc dziwnego, że EA musiało podjąć pewne kroki, by zadbać o wizerunek. Firma postanowiła stworzyć rozwiązanie, które pozwala narzucać pociechom limit, ograniczający ilość czasu i pieniędzy jakie będzie można przeznaczyć w grze FIFA 21.

Dajcie znać w komentarzach czy zamierzacie skorzystać z opcji przeglądania kart w ramach Festiwalu FUTbolu. Jesteście zdania, że EA powinno wprowadzić taką możliwość na stałe? A może sądzicie, że dotychczasowy system dystrybucji kart był sprawiedliwy?

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się