FIFA 20 – potencjalna data premiery i znaczące innowacje w serii

Electronic Arts oficjalnie potwierdziło nieuniknione – w tym roku pogramy w FIFA 20. Elektronicy nie wykluczają opcji cross-play i planują duże zmiany. Kiedy to wszystko. Potencjalna data premiery została podana przez serwis FIFAUTeam.

FIFA 20 została oficjalnie potwierdzona podczas spotkania szefostwa Electronic Arts z inwestorami. Póki co, konkretne nowości, jakie zobaczymy w grze, nie zostały wymienione. EA wierzy jednak, że nowa odsłona sprzeda się lepiej od obecnej i ma względem FIFA 20 poważne plany.

FIFA 20 – duże nowości trafią do gry

Blake Jorgensen – dyrektor finansowy Elektroników – podkreśla, że FIFA 20 będzie zawierała kilka nowych funkcji. Planowany jest również duży rozwój zarówno FIFA, jak i FIFA Ultimate Team. Według Jorgensena, marka FIFA broni swojej wiodącej pozycji jako najlepszego tytułu w branży, a wydawca będzie opierał się w obecnym roku finansowym na sukcesie gier od EA Sports ze znaczącymi innowacjami i nowymi sposobami gry.

Andrew Wilson – dyrektor generalny EA – dodaje, że w tym roku finansowym wydawca będzie miał duży pakiet nowych gier oraz kilka nowych dużych dodatków do FIFA 20.

W roku finansowym 2020 zamierzamy dostarczyć więcej treści i nowych doświadczeń oraz więcej usługach na żywo niż kiedykolwiek wcześniej. Cieszymy się, że nadal możemy wykorzystywać tryby Ultimate Team dla gier od EA Sports. W roku fiskalnym 2020 będziemy wprowadzać innowacje w zakresie naszych tytułów sportowych, a ich wzrost przewidywany jest na poziomie 5% – zaznacza Andrew Wilson.

Blake Jorgensen zaznaczył również, że Electronic Arts jest przekonane, iż połączenie subskrypcji i streamingu jest przyszłością gier. – Jesteśmy dobrze przygotowani do tej ewolucji.

Na spotkaniu z inwestorami padła również sugestia, że FIFA 20 może zostać zaopatrzona w funkcję cross-play, dzięki czemu nie tylko pogramy z użytkownikami innych sprzętów, lecz również przeniesiemy między platformami zapisy gier.

FIFA 20 – data premiery i demo gry

EA nie podało, kiedy możemy spodziewać się daty premiery. Nieoficjalnie, według serwisu FIFAUTeam, data premiery FIFA 20 została zaplanowana na 27 września 2019 roku. Od 20 września gra będzie prawdopodobnie dostępna dla posiadaczy abonamentu EA Access, Origin Access lub Origin Access Premier, a jeszcze wcześniej, od około 12 września, zobaczymy demo FIFA 20.

FIFA 20 z pewnością pojawi się na komputerach PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Bardzo możliwe, że zobaczymy też edycję dla Nintendo Switch.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.