Jest data prezentacji Far Cry 5, a teraz 4 teasery!

Ubisoft przedstawi tytuł wcześniej niż sądziliśmy.

Wszyscy spodziewali się, że Far Cry 5 zostanie szumnie przedstawione podczas tegorocznych targów E3. Francuzi nie zamierzają jednak czekać do czerwca ujawniając, że światowa zapowiedź nowej części Far Cry odbędzie się już w tym tygodniu – 26 maja. Szykujcie się zatem na piątek pełen atrakcji!

Już dzisiaj Ubisoft przedstawia cztery teasery Far Cry 5, stanowiące zapewne urywki zwiastuna live action, który w całości łykniemy za kilka dni.

W swojej najnowszej odsłonie nagradzana seria Far Cry przeniesie Cię do Ameryki – czytamy w opisach filmików, a każdy materiał kończy się hasłem: WITAMY W HOPE COUNTY, MONTANA.

26 maja dowiemy się prawdopodobnie, na jakie platformy zmierza Far Cry 5 i kto wie, czy Ubisoft nie ujawni również daty premiery. Podczas E3 powinniśmy natomiast zobaczyć jakiś dłuższy fragment rozgrywki lub trailer na silniku gry.

Macie duże oczekiwania wobec Far Cry 5? Jak podoba się Wam klimacik z teaserów?

Nowy Far Cry to będzie spore zaskoczenie. Jest pierwszy przeciek

Far Cry 5 jako western? Jest taka możliwość. Otóż jak podaje serwis Great Falls Tribune, Jeff Guillot – odpowiedzialny między innymi za trailer live action do Far Cry Primal – tworzy nowy materiał wideo. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że Guillot przyznał się, iż związany jest z kontynuacją istniejącej, światowej marki. Zdjęcia mają miejsce na terenie jednego rezerwatów w USA, gdzie znajduje się powiązany z Indianami Fort Peck (wybudowany w 1904 roku). W trakcie kręcenia filmu, pojedynkuje się dwóch mężczyzn. W tle są również tory z pociągiem.

To jednak nie wszystko, co może wskazywać na to, że Far Cry 5 będzie opowiadać historię rodem z westernów. Otóż w 2015 roku wysłana została ankieta do wybranych graczy z pytaniem, gdzie widzieliby akcję kolejnej części. Jedną z odpowiedzi była: Spaghetti Western umiejscowiony w Ameryce XIX wieku. Co powiecie na taki scenariusz?

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.