Grzegorz Rosa

Człowiek niewielu talentów i wielu wad, ale podobno umie grać w gry…

0 komentarzy

Far Cry 3 w kinach? Adaptacją gry zainteresowany scenarzysta Mortal Kombat

Najlepsza odsłona serii Far Cry 3 może doczekać się filmu fabularnego. Scenarzysta nadchodzącego Mortal Kombat rozpoczął dialog z Ubisoft.

Już niejedna gra komputerowa wyrwała się z cyfrowego medium rozrywki, by zadebiutować na wielkim ekranie. Aczkolwiek nie powstaje aż tak dużo filmów czerpiących motywy z gier, bowiem twórcy niezbyt dobrze rozumieją język wirtualnego świata.

Jest jednak duża szansa na kolejne dobre adaptacje po Silent Hill i Mortal Kombat. Gregg Russo, scenarzysta nowej, kinowej odsłony Mortal Kombat, zapytany o dobry materiał na grę z warsztatu Ubisoft wskazał na Far Cry 3. Według niego, to jedna z najlepszych produkcji, w którą notabene miał okazję już zagrać.

Greg jest przekonany nawet do tego, kto miałby wystąpić w roli szalonego Vaasa. Na jego miejsce nie obsadziłby nikogo innego jak Michaela Mando, czyli aktora użyczającego głosu i twarzy w grze. Ten pomysł mógłby wypalić, bo to jeden z najlepszych wykonów aktorskich w branży game dev.

Na razie Greg Russo ma na celowniku inną grową adaptację, ale nic nie jest wykluczone. Chyba nie tylko przez wzgląd na większy zasięg postu scenarzysta zaczepia Ubisoft na Twitterze? Animacja na podstawie Far Cry 3: Blood Dragon już powstaje, więc jeśli okaże się sukcesem, to Francuzi może udzielą licencji na pełnoprawny film.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się