Blisko 13 lat po premierze Far Cry 2 potwierdzono fanowską teorię

Far Cry 2 - główny bohater AK-47 - PG
PC PS3 X360

Seria Far Cry za niedługo wzbogaci się o kolejną część. Fabuła tego cyklu przyciągnęła do siebie niejednego gracza. Nie powinno nikogo dziwić, że w związku z tak rozbudowanym światem powstało wiele fanowskich teorii. Jedna z nich okazała się prawdą.

W materiale zagranicznego IGN-u poświęconemu antagonistom świata Far Cry można dowiedzieć się kilku ważnych rzeczy. Fanów najstarszych części tego cyklu powinna ucieszyć wieść, że po tych prawie 13 latach od premiery „dwójki” potwierdzono, że Jack Carver i Jackal to jedna i ta sama osoba.

Jack Carver w oryginalnym Far Cry był typem cwaniaka, przemytnika, handlarza bronią. Pomysł był taki, że [Jackal] to po prostu on, 10 lat później lub coś w tym stylu, po tym, jak zobaczył cokolwiek, co widział na tej wyspie [podczas wydarzeń z Far Cry]. Może to było spowodowane narkotykami, może to zespół stresu pourazowego, a może to jest prawdziwe. Ale chodzi o to, że dekadę później, podniósł poziom swojej przemytniczej gry i wplątał się w ten konflikt.

– powiedział Clint Hocking, dyrektor kreatywny Far Cry 2 podczas rozmowy z zagranicznym IGN-em

Można by rzec, że „wyszło szydło z worka”. Aż dziw bierze, że czekano z ujawnieniem tej informacji tyle czasu. Drugi Daleki Płacz miał premierę 21 października 2008 roku na PC, Xbox 360 i PS3. Od tego czasu gracze spekulowali na temat teorii, według której Jackal i Jack Carver mogliby być dokładnie tą samą osobą. Argumentami za tym jest podobne pochodzenie i życiorys (służba w Marynarce Wojennej Stanów Zjednoczonych) oraz nazwy plików modelu Jackala w drugiej odsłonie (np. „jackcarver_shoes_d.dds”).

Kłamstwem nie będzie, że wielu fanów Ubisoftu pokochało omawiany w tekście cykl właśnie za czarne charaktery. W najnowszej odsłonie jest nim Antón Castillo, który niedawno wyśmiał Vaasa na nagraniu. Więcej informacji na ten temat znajdziecie tutaj.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie