Facebook ma nową nazwę. Mark Zuckerberg potwierdził wielkie zmiany

facebook to teraz meta-min
Newsy

Facebook CEO, Mark Zuckerberg, potwierdził, że jego firma przechodzi rebranding. Teraz będzie nazywać się Meta. Ma to ścisły związek z nową ideą korporacji „metaverse”.

Facebook zmienia nazwę, zapowiadając wielkie zmiany dla swoich klientów. CEO firmy wyjaśnia.

Facebook to teraz Meta

Na samym już wstępie pragnę zaznaczyć, że nazwa „Meta” odnosić się będzie do firmy prowadzonej przez Marka Zucberberga i raczej niewiele wspólnego ma z popularnym portalem społecznościowym. Oczywiście, podlega on firmie, jednak Zuckerberg nie chce, aby korporacja wciąż była w ten sposób ograniczana. Dobra wiadomość jest więc taka, że portal pozostanie Facebookiem.

CEO uważa, że jego firma kojarzy się przede wszystkim ze swoim flagowym portalem, ale zajmuje się wieloma innymi rzeczami i dziedzinami, dlatego też potrzeba swoistego „odłączenia” i rebrandingu właśnie.

Razem możemy wreszcie umieścić ludzi w centrum naszej technologii. I razem możemy odblokować znacznie większą gospodarkę twórców.

Mark Zuckerberg

Zuckerberg wyjaśnia, że jego firma skupi się przede wszystkim na idei rozwinięcia Metaverse (od którego „Meta” jest de facto skrótem). Jest to nic innego jak proponowany następca dzisiejszych sposobów komunikacji (m.in. mobilnego internetu) oparty na wirtualnej rzeczywistości. Podczas swojego wystąpienia CEO opowiedział o rozwijaniu narzędzi umożliwiających ludziom bezproblemową komunikację w „wirtualu”, które pozwolą na znalezienie się gdziekolwiek, kiedykolwiek tylko chcemy.

Do tego wszystkiego metaverse ma zostać rozwijane – trafią tam książki i filmy z rzeczywistego świata w postaci hologramów, pojawią się nowe narzędzia, a każdy będzie mógł posiadać swojego awatara. No dobra, to jednak na ten moment wyłącznie pieśń odległej przyszłości. Wiemy za to, że Facebook na giełdzie zmieni nazwę na Meta już 1 grudnia 2021 roku.

Przypominamy też, że w trakcie niedawnego wydarzenia zapowiedziano dość niespodziewanie GTA San Andreas w wersji na VR! Więcej o tym przeczytacie w tym artykule.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie